V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Viliam Buchert je zpět v Reflexu, jako vedoucí webu

Před návratem do Reflexu byl Buchert systémovým specialistou Českých drah, předtím neúspěšně kandidoval za TOP 09 do Senátu.

Viliam Buchert a Miroslav Kalousek, konec srpna 2012, Hostivice. Foto: Radek Cihla / Mafra / Profimedia.cz

Buchert s Miroslavem Kalouskem v srpnu 2012, při své senátorské kampani. Foto: Radek Cihla / Mafra / Profimedia.cz

Vedoucím webu společenského časopisu Reflex je Viliam Buchert, bývalý zástupce šéfredaktora tohoto titulu. Bucherta jako vedoucího Reflex.cz uvádí od tohoto čtvrtka 12. prosince tiráž tištěného časopisu. Jeho šéfredaktorem je Pavel Šafr, za jeho vedení se Reflex hlavně kvůli Andreji Babišovi, který vlastní Agrofert, vydavatelství Mafra a je lídrem hnutí ANO, staví proti propojování byznysu, politické moci a vlastnictví médií.

Nový šéf webu Buchert psal už letos na jaře pro tištěný Reflex - konkrétně v květnu v něm publikoval rozhovory s Pavlem Opočenským, Tamarou Kotvalovou a s Petrou Paroubkovou -, na stránkách titulu se jako autor objevuje zase od října. Od letošního dubna publikuje v internetové revue pro pravicovou politiku Pravý břeh, od ledna do června psal i pro časopis Euro.

Na webu nyní píše, že se podrobně „věnuje domácí a zahraniční politice či dění v Asii“ a ke své práci jako nejčerstvější fakt uvádí, že „od července 2010 je zástupcem šéfredaktora Reflexu“. Tím byl do konce června 2012, poté se začal věnovat politické kampani coby kandidát TOP 09 na senátora v Praze 8. Kandidaturu mu loni v březnu nabídl místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Z podzimního hlasování pak Buchert vypadl v prvním kole, když do druhého postoupili Jiří Dolejš z KSČM a Daniela Filipiová z ODS, jež pak mandát obhájila.

Nedlouho po neúspěchu v senátních volbách nastoupil do Českých drah, akciové společnosti vlastněné českým státem, jako systémový specialista. Jak letos v únoru uvedl Týden, Buchert byl na drahách „pověřen vytvořením nové strategie CSR a interní komunikací“ a „vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem“ participoval na tvorbě časopisů společnosti a „poskytoval mediální rady“.

I po nynějším návratu k žurnalistice bude Buchert politikem. Aspoň podle toho, co říkal loni v červenci svému redakčnímu kolegovi Bohumilu Pečinkovi v rozhovoru právě pro Reflex. „V TOP 09 se chci angažovat, i kdybych neuspěl v senátních volbách. Neberu to jako jednorázovou akci, jejímž výsledkem má být šestileté léno. Beru svoji účast v politice jako běh na delší trať,“ pověděl tehdy.

Kandidát TOP 09 na senátora Viliam Buchert v říjnu 2012 při své předvolební kampani. Foto: Dan Materna / Mafra / Profimedia.cz

Kandidát TOP 09 na senátora Viliam Buchert loni v říjnu při předvolební kampani. Foto: Dan Materna / Mafra / Profimedia.cz