V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Vision Press uvede digitální měsíčník FilmWeekly

Petr Korytar, manažer digitální trafiky Publero koupené Alzou, založí vlastní vydavatelství.

Titulní strana nového měsíčníku FilmWeekly

Titulní strana nového měsíčníku FilmWeekly

Bývalý spolumajitel digitální trafiky Publero a ředitel její divize publishingu Petr Korytar hodlá u vydávání online titulů zůstat i poté, co s kolegy předá byznys společnosti Alza.cz. Ta Publero koupila a nyní ho rozpouští ve své obsahové službě Alza Media. Korytar si založí nové vydavatelství. „Mé další aktivity tak budou zcela určitě směřovány k online titulům,“ sdělil Médiáři.

Korytar se konkrétně hodlá připojit ke Kamilu Komendovi, který nyní z Brna vydává elektronické magazíny pod značkou Vision Press. Vydavatelství zatím nemá právní subjektivitu, Korytar s Komendou nicméně plánují založit společnou firmu.

Mezi chystanými tituly je filmový měsíčník FilmWeekly s premiérou plánovanou na únor, na březen připravovaný magazín o taneční hudbě a zábavě DPM (Dance Party Music) a také společně s PR agenturou One PR sestavovaný lifestylový časopis o jídle Gourmania.

Pracovní podoba titulní strany chystaného časopisu Dance Party Music

Pracovní podoba titulní strany chystaného časopisu DPM (Dance Party Music)

FilmWeekly bude především dílem redaktora Jana Křemena. Bude vycházet v rozsahu 80 stran, stát má 10 Kč. K dispozici bude na platformě Alza Media v sekci časopisů, starší vydání mají být k mání na Issuu.com. Nejde momentálně o jediný vznikající filmový titul na webu - publicista Kamil Fila před pár týdny oznámil vznik zpola placených stránek Ještěvětšíkritik.cz (zatím nefungují). Vedle toho tištěné časopisy o filmu Cinema i Premiere v uplynulých letech přestaly vycházet.

Pod brněnskou značkou Vision Press už několik digitálních titulů vychází. Od roku 1997 v různých podobách existuje magazín Profashion zaměřený na módu, později vznikl magazín o podnikání Byzmag či časopis o zaměstnávání Jobmagazin.

Magazíny pod značkou Vision Press

Magazíny pod značkou Vision Press