Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Vítek v čele Mindshare skončí, vystřídá ho Hanzal

Střídání šéfa mediální agentury ze skupiny GroupM proběhne během letošního jara.

Jiří Vítek. Foto: Mindshare

Jiří Vítek. Foto: Mindshare

Dlouholetý generální ředitel mediální agentury Mindshare Jiří Vítek během následujících měsíců podle informací Médiáře skončí ve své funkci. Během jara ho vystřídá Martin Hanzal, který loni přešel z pozice provozního ředitele Mindshare do čela platformy Xaxis. Žadný z oslovených představitelů komunikační skupiny GroupM, pod níž Mindshare i Xaxis spadají, chystanou změnu ani její důvody zatím nechtěl komentovat.

Martin Hanzal

Martin Hanzal

Vystudovaný teoretický fyzik Vítek nastoupil do Mindshare v roce 1999, nejprve měl na starosti oddělení mediálních výzkumů, později klientského servisu. Z pozice generálního ředitele agenturu vede devět let, od roku 2009. I Hanzal je dlouholetým členem týmu Mindshare, začínal jako mediální plánovač.