Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Vítek ve vedení PR.Konektoru, střídá Starého

Radek Vítek se v PR.Konektoru stává partnerem, Rostislav Starý si hledí Konektoru Social

Radek Vítek

Radek Vítek

Výkonný ředitel agentury PR.Konektor Radek Vítek se k 1. březnu stal v agentuře partnerem. V managementu agentury střídá Rostislava Starého, který se přesunul do sesterské agentury Konektor Social, zaměřené na obsahový marketing. Majetková struktura PR.Konektoru se nemění, Vítek nebude mít vlastní podíl, na jeho novou pozici jsou navázány jen finanční motivace.

Změny ve vedení PR.Konektoru souvisí s projekty, které spolumajitelé agentury Jaroslav Duroň a Rostislav Starý rozjeli loni, kdy založili agenturu specializovanou na influencer marketing The Hive a vývojářské studio Blue M. „Odstoupení z vedení PR.Konektoru umožní Starému větší zapojení právě do rozvoje The Hive, Blue M a Konektoru Social,“ uvedla agentura.

Vítek v oboru působí 25 let, do PR.Konektoru přišel v roce 2015, po osmi letech vedení Ogilvy PR. Teď bude zodpovědný za vedení tří agenturních týmů a rozvoj klíčových zakázek. Duroň, majoritní vlastník agentury, má na starosti v rámci skupiny provoz, controlling (COO/CFO) a speciální rozvojové agenturní projekty, zároveň supervizuje slovenskou pobočku PR.Konektoru.