Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Vítek s Media Investments zakládá MI Deep Data

Jiří Vítek. Foto: Mindshare

Jiří Vítek. Foto: Mindshare

Jiří Vítek se po odchodu z čela mediální agentury Mindshare zaměří na oblast digitálních dat, datových analýz a umělé inteligence. Dohodl se na spolupráci s mediální agenturou Media Investments Jana Klápy ve věcech mediálního výzkumu či nastavování interních procesů společnosti.

Klápova Media Investments navíc zakládá s Jiřím Vítkem novou společnost MI Deep Data, kde mají obě strany po 50 %. Nová agentura se zaměří mimo jiné na hloubkové analýzy dat klientů v oblasti marketingu a prodeje včetně ekonometrického modelování a předpovídání pomocí umělé inteligence.