Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

VivaKi a B2B Group střídá MMS Communication

Mediální a digitální agentury spadající pod Publicis One zastřešuje nový právní subjekt.

Tomáš Varga

Tomáš Varga

Mediální skupina VivaKi Czech Republic, kterou v Česku reprezentovaly například agentury Performics, Razor, ZenithOptimedia a Starcom Mediavest Group, a výkonnostní internetová skupina B2B Group se 30. prosince 2016 sloučily do jedné firmy – MMS Communication Czech Republic.

Nová firma zastřešuje značky agentur Zenith, Optimedia, Newcast, Starcom, Mediavest, Starcom Digital, Razor, Starlink, FMX, Performics a B2B Group a nadále funguje jako součást komunikační skupiny Publicis One, do níž všechny uvedené agentury patří. Vlastníkem MMS Communication je mezinárodní holding Publicis Groupe, jejím jednatelem se stal Tomáš Varga, který je současně ředitelem Publicis One. Všechny značky nadále působí pod svými názvy, sloučení by mělo podle PR konzultanta MMS Tomáše Iľka znamenat jen vytvoření nové právní formy bez dopadu na jejich činnost. 

Na společnost MMS Communication přešlo veškeré jmění zaniklých společností, práva a povinnosti z jejich smluvních vztahů i veškeré pohledávky a závazky původních společností.