Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Vivnetworks staví nové centrum, chce do Států

Provozovatel partnerského marketingu Vivnetworks.com buduje v Praze centrum pro 25 marketingových specialistů, kteří mají obsluhovat americké firmy.

Vladan Hejnic

Vladan Hejnic

Český provozovatel takzvaného partnerského či affiliate marketingu Vivnetworks.com Roberta Studeného a Vladana Hejnice oznámil expanzi na americký trh. Z nového pražského centra sdílených služeb, které v současnosti staví, tak chce navrhovat a spravovat affiliate programy amerických i mezinárodních firem. Expanze na zámořský trh má podpořit také stávající klienty Vivnetworks.com při rozšiřování jejich teritoria.

„Zkušenosti z působení na evropském trhu chceme zúročit při poskytování služeb americkým zákazníkům. Už startujeme spolupráci s prvními klienty,“ tvrdí ředitel a spolumajitel Vivnetworks.com Hejnic.

Vstup na americký trh je spojen s cílem vybudovat v Praze centrum sdílených služeb, které má obsluhovat klienty nejen ve Spojených státech, ale také v Kanadě a v Austrálii, kde je činná řada amerických firem. Nové centrum by v Praze mělo vzniknout zhruba do jednoho roku a v první fázi má zaměstnávat přibližně 25 marketingových specialistů. 

Affiliate marketing využívají internetové firmy, funguje na provázanosti stránek prodejce služeb nebo produktů se stránkami, které službu či výrobek doporučují. Vivnetworks.com uvádí, že má v české a slovenské affiliate síti přes 220 inzerentů, přes 3.000 aktivních partnerů a víc než 14.000 partnerských webových portálů. Celková hodnota 921.000 loni zprostředkovaných objednávek měla přesáhnout 1,1 miliardy Kč, přičemž na provizích bylo vyplaceno víc než 65 milionů Kč. U větších e-shopů, jako jsou například Zoot, Bata, Kasa.cz a další, tvoří affiliate marketing přes 13 % obratu.