V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Vláda jmenovala novináře Ondřeje Malého radním telekomunikačního úřadu

  • ČTK
  • 15. 03. 2012 08:34

Vláda ve středu jmenovala novináře Ondřeje Malého (32) pátým členem rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), zjistila ČTK z vládního webu po večerní schůzi kabinetu. Dosavadní redaktor Hospodářských novin píšící o telekomunikacích nastoupí na uvolněné místo po Petru Štěpánkovi (ODS), má zlepšit komunikaci ČTÚ a přispět k lepšímu fungování regulátora.

Podle resortu by Malý měl prosadit větší diskusi a zlepšit mediální obraz úřadu. ČTÚ je v poslední době kritizovaný například kvůli vysokým cenám na mobilním trhu a pomalému rozšiřování sítí 3G. „Český trh nabízí výrazně drahé služby. Jde nám o to, aby čeští občané a malé a střední firmy mohli volat laciněji,“ uvedl již dříve ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Malý nedávno řekl, že bude usilovat o to, „aby práce telekomunikačního úřadu byla skutečně kvalitní, aby to byl možná i ten nejlepší regulátor v Evropské unii nakonec“ a „aby poskytoval o trhu jasné a průkazné informace“.

Před ČTÚ letos stojí vypsání miliardové aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě nové generace. Návrh podmínek soutěže, která by mohla umožnit vstup čtvrtého hráče na trh, má úřad zveřejnit v tomto týdnu.