Chystáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Chcete v něm ukázat svou agenturu? Přidejte se.

Vladimír Mužík jako ředitel zpravodajství televize Nova končí

Vladimír Mužík. Foto: Profimedia.cz

Vladimír Mužík. Foto: Profimedia.cz

Ředitel zpravodajství televize Nova Vladimír Mužík k dnešnímu dni 29. srpna končí ve své funkci. „K ukončení spolupráce došlo po vzájemné dohodě,“ oznámila stanice vedená generálním ředitelem Janem Andruškem. Jméno Mužíkova nástupce slíbila oznámit „v příštích dnech“. Mužík končí osm dní poté, co svůj odchod ohlásil dlouholetý superšéf Novy a prezident CME Adrian Sarbu. Andruško přitom neřekl, proč se s Mužíkem rozloučil, přičemž ocenil prodloužení Televizních novin, stěžejní zpravodajské relace Novy, a „stabilizaci“ jejich sledovanosti.

Mužík nastupoval na Novu jako manažer PR v červnu 2011, ředitelem zpravodajství byl od konce února 2012. Koncem června 2012 Nova večerní zprávy prodloužila zhruba o dvacet minut, cca do 20.20.

Čísla ukazují, že v cílové skupině diváků mezi 15 a 54 lety (mladší a lukrativnější množina, na níž Nova kvůli inzerentům cílí program) se Mužíkovi povedlo za rok a půl svého působení zpomalit propad podílu, meziročně letos v srpnu činí 2 %, v červnu se přitom dokonce dostal na lepší čísla než loni.

Celkově počet diváků v obecné skupině diváků nad 15 let klesá, a to rychleji než u konkurenčních relací Primy (začínají v 18.55) a České televize (od 19.00). U Televizních novin je přitom patrnější sezónnost, totiž větší pokles sledovanosti v letních měsících, kdy má pauzu „nekonečný“ seriál Ulice, na nějž navazují.