Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Vladimír Železný zpět v televizním byznysu, koupil podíly v TV Pohoda a čtvrté digitální síti

  • ČTK
  • 17. 02. 2012 12:47
Vladimír Železný. Foto: ČTK/Kartal Aleš

Vladimír Železný. Foto: ČTK/Kartal Aleš

Bývalý generální ředitel TV Nova Vladimír Železný koupil menšinové podíly v TV Pohoda a společnosti Digital Broadcasting, která provozuje čtvrtý multiplex. Uvedl to server Digizone.cz. Většinovým vlastníkem TV Pohoda a Digital Broadcasting je ostravský podnikatel Radim Pařízek.

„Vladimír Železný mi pomáhá s projektem televize Pohoda asi šest let,“ potvrdil serveru Pařízek. Podle něj obchodní rejstřík ještě změny nezapsal. Železný vlastní podíl 34 % ve společnosti Pohoda Top Media, která bude podle serveru zřejmě servisní organizací televize Pohoda. Železného podíl v této společnosti je psaný na bydliště v Bruselu, stejně jako šest dalších firem, v nichž má bývalý šéf Novy aktuálně podíly, uvedl server.

Digital Broadcasting převzala čtvrtý multiplex od předchozího provozovatele, kterým byla společnost Telefónica Czech Republic, v lednu letošního roku. Firma slíbila, že nabídne až o dvě třetiny nižší ceny za šíření signálu než České radiokomunikace, které provozují ostatní tři multiplexy.

Železný podle serveru vyjednával při lednových jednáních o přepsání kmitočtových přídělů multiplexu 4 na Českém telekomunikačním úřadu společně s Pařízkem.

Pařízek by měl na jaře letošního roku spustit novou celoplošnou televizní stanici Pohoda, která bude zaměřená na mladé diváky.