Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Vlastník televize Nova vydá kvůli splacení úvěru dluhopisy za 70 milionů eur

Provozovatel televize Nova, tuzemská firma CET 21 chce získat 70 milionů eur (asi 1,8 miliardy Kč) za dlouhopisy s pětiletou splatností a podmínkami jako dluhopisy vydané v říjnu 2010. Emisi dnes oznámila bermudská společnost Central European Media Enterprises (CME), vlastník CET 21.

Papíry mají roční úrok 9 % a firma je umístí mimo trh. Firma dluhopisy prodá za cenu, která se rovná 108,25 % hodnoty jistiny, plus nahromaděný úrok od 1. května 2012. Roční úrok bude investorům vyplácet v pololetním intervalu.

Dluhopisy budou patřit mezi takzvaně zajištěné obligace CET 21 a záruku za ně ponese CME a některé její součásti. Dokončení prodeje dluhopisů se očekává tento čtvrtek, tedy 16. srpna. CET 21 očekává čistý výnos kolem 73,8 milionu eur (asi 1,9 miliardy Kč).

Management Novy chce 59,5 milionu eur z výnosů z dluhopisů použít na kompletní splacení revolvingového úvěru za 1,5 miliardy Kč. Zbylé prostředky využije CET 21 na další své podnikové potřeby.

Jedenapůlmiliardový úvěr poskytlo CME na podzim 2010 konsorcium bank BNP Paribas, JPMorgan, Citigroup Global Markets, ING Bank a Česká spořitelna. Další detaily transakce tehdy popsal deník E15.