Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Vltava Labe Media kupuje Grand Real City

Další krok skupiny Penta v médiích představuje akvizici v oblasti nemovitostní inzerce.

Vydavatelství Vltava Labe Media, mediální firma investiční skupiny Penta, oznamuje v krátké době další akvizici v segmentu řádkové inzerce. Kupuje firmu Grand Real City, kterou přes akciovou společnost Grand Princ Media oficiálně vlastnil Milan Zavadil. Vstupuje tak na trh inzerce nemovitostí, kupovaná firma totiž vydává tištěné realitní magazíny a provozuje web Realcity.cz.

Inzertní noviny Grand Realcity Praha a střední ČechyGrand Realcity Brno a jižní Morava na papíře vycházejí šestnáctkrát ročně, v nákladu dva miliony výtisků, zaměřují se na Prahu a Brno. Web navštěvuje kolem 150.000 lidí měsíčně. „Výrazný růstový potenciál vidíme zejména v digitálu na webu Realcity.cz,“ říká Dominika Kalinová z představenstva Vltava Labe Media.

Řádková inzerce představuje pro Vltava Labe Media významnou část mediálního byznysu. Kromě příslušných sekcí regionálních novin Deník zahrnuje letos koupené tituly Cars.cz a Tipcars.cz, tedy segment auto moto, Annonce a její web (obecná drobná inzerce) a teď Grand Real City (nemovitosti).