V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Vltava Labe Media má TipCar.cz a TipCars.com

Vydavatelství Vltava Labe Media vlastněné investiční skupinou Penta koupilo frýdeckomísteckou firmu EBM system Stanislava Havrana (60 %) a Stanislava Vostárka (40 %), která provozuje weby TipCars.com a TipCar.cz. Ty zprostředkovávají prodej ojetých i nových aut - mezi autobazary a zájemci o auta i přímo mezi lidmi navzájem. Zahrnují přes 100.000 inzerátů od víc než tisíce autobazarů a také soukromých prodejců z celého Česka. Pro mediální firmu Penty to znamená další krok v segmentu classifieds, tedy řádkové inzerce. Už loni od Economie koupila inzertní web Cars.cz. K tomu spustila vlastní magazín Automix.cz.

„Spolu s weby Cars.cz a Automix.cz, které už máme v portfoliu, automobilové projekty našeho vydavatelství nyní zasahují zhruba tři čtvrtě milionu zájemců o koupi aut měsíčně,“ uvádí Michal Klíma, předseda představenstva a generální ředitel Vltava Labe Media. „Digitální podnikání naší společnosti nyní stojí na dvou pevných ziskových pilířích  – bannerová inzerce a classifieds –, doplněné o menší e-commerce aktivity,“ dodal Petr Bednář, ředitel digitální divize vydavatelství.

Podle nejčerstvějších veřejně dostupných výsledků firma EBM system v roce 2015 utržila přes 62 milionů Kč, zisk před zdaněním činil víc než 29 milionů Kč. Firma zaměstnávala 23 pracovníků. Stávající tým má zůstat ve Vltava Labe Media a podílet se svým know-how i na dalších aktivitách vydavatelství. To chce naopak napojit nové weby na návštěvnost i své obchodníky v regionech, kde je přítomná novinami a weby pod hlavičkou Deník.

Skupina Vltava Labe Media dosáhla v minulém roce 2016 konsolidovaných tržeb 2,36 miliard Kč. Provozní zisk očištěný o úpravy hodnoty majetku (EBITDA) přesáhl 165 milionů Kč. Podle prohlášení firmy se zvýšily reklamní příjmy o 8 % u novin Deník a skoro o 5 % u časopisů. Absolutní čísla vydavatelství neuvádí.

Skupina Vltava Labe Media vznikla v roce 2016, fúzí tří vydavatelství Vltava-Labe-Press (noviny), Astrosat Media (časopisy) a Tablet Media (malé Klímovo vydavatelství digitálních magazínů). Ta také dokoupila podíl v mediazastupitelství AdActive, které nyní vlastní celé, a provedla zmíněné akvizice.