Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Vodafone musí za sobí parohy T-Mobilu zaplatit 5 milionů korun

„Parohy se nám prodražily, ale udělali jsme je rádi,“ uvedl mluvčí Vodafonu.

  • ČTK
  • 15. 04. 2011 09:58

Operátor Vodafone má konkurenčnímu T-Mobilu zaplatit odškodné pět milionů korun za reklamní kampaň, v rámci které nasadil konkurenci parohy. Rozhodl o tom vrchní soud v Praze. Sobí parohy operátor umístil na billboardy a telefonní budky konkurenčních operátorů v prosinci 2006. ČTK to potvrdili oba operátoři.

„Parohy se nám prodražily, ale udělali jsme je rádi,“ uvedl mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický. Tzv. guerillovou kampaní chtěla firma upozornit na různé marketingové triky k nalákání nových zákazníků, které údajně konkurence používala. Motiv parohů se před tím objevil ve vánoční kampani Vodafonu s mottem: „Pryč s falešnými soby“. Proti rozhodnutí soudu se operátor může odvolat.

„Rozhodnutí soudu samozřejmě vítáme a intenzivně přemýšlíme, jak kreativně danou částku využít,“ řekla ČTK mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová.

Již loni pražský vrchní soud rozhodl, že se firma musí konkurenci za reklamní kampaň omluvit v celostátních denících. V omluvných inzerátech firma opět využila motiv parohů.