Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Vodafone nabízí e-knihy do mobilů a tabletů, podpořil čtečku Wooky

Vodafone umožní platit přes mobil prémiovými SMS, některé tituly plánuje publikovat exkluzivně a hodlá i svým zákazníkům slevovat.

Lukáš Novák, který stál u zrodu za softwarovou čtečkou Wooky a vlastní stejnojmennou akciovou společnost a online obchod Rájknih.cz, získal pro svůj plán rozhýbat v Česku trh s elektronickými knihami druhého silného hráče.

Vodafone, jeden ze tří největších mobilních operátorů na zdejším trhu, nabízí ke stažení do přenosných telefonů a tabletů stovky titulů z Rájknih.cz - Viewegha, Nesvadbovou, Larssona, Soukupovou či třeba L. J. Smithovou. Ty jde prohlížet a číst pouze v aplikaci Wooky. S ní od dubna spojilo svůj digitální rozjezd přední tuzemské nakladatelství Euromedia Group.

Čtečka se do mobilu stáhne zdarma, za „knihy“ se platí. „Jednotlivé knižní tituly je možné stáhnout na adrese m.vodafone.rajknih.cz a uhradit bezhotovostně mobilní platbou,“ sdělil operátor, „uživatelé na portálu naleznou jak prózu, tak odborné knihy, nebo třeba slovníky.“

Vodafone s půlmilionem zákazníků na mobilním internetu se rozhodl rodícímu se trhu s e-knihami napomoci třemi věcmi: umožní za ně jednoduše platit přes mobil (prémiovými SMS), některé tituly plánuje publikovat exkluzivně a hodlá také svým zákazníkům slevovat.

Zahajuje slevami na 47 vybraných titulů, až 70 % běžné ceny. Klasika jako Čapek, Hašek či Němcová je k dispozici zdarma.

Spolupráci s Rájknih.cz označuje Vodafone jako exkluzivní.