Vodafone opouští generální ředitel Jiří Báča, firmu dočasně povede Petr Dvořák

Jiří Báča

Jiří Báča

Z vedení mobilního operátora v Česku odešel k 15. lednu generální ředitel Jiří Báča. Podle vyjádření firmy odchází ze soukromých důvodů. Firma zatím nevybrala nového generálního ředitele, jeho pozici dočasně obsadí Petr Dvořák. Ten ve Vodafone momentálně zastává pozici viceprezidenta pro nefiremní zákazníky.

Petr Dvořák

Petr Dvořák

Báča do Vodafonu nastoupil v březnu 2013, vedení se ujal během loňského února. Před nástupem do Vodafone pracoval Báča od roku 2009 v GE Money Bank, dnes Moneta Money Bank, na pozici ředitele komerčního bankovnictví. Dříve zastával vedoucí pozice v mBank nebo v CitiBank. 

Dvořákovi se dočasným vedení odsunul plánovaný odchod do pozice generálního ředitele pobočky Vodafonu na Maltě. Pozici viceprezidenta pro nefiremní zákazníky zastává ve Vodafone od roku 2012, předtím působil na manažerských pozicích u operátora T-Mobile. Dva roky také strávil v marketingu firmy Nestlé. 

Generálního ředitele vyměnil v polovině prosince také telekomunikační operátor O2. Pozici opustil po čtyřech letech Tomáš Budník a od ledna ho nahradil Jindřich Fremuth