Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Von Bestenbostel zpět ze Škody do Volkswagenu

Mladoboleslavská automobilka Škoda mění ředitele komunikace, bude jím opět Němec.

Peik von Bestenbostel. Foto: Škoda Auto

Peik von Bestenbostel. Foto: Škoda Auto

Dosavadní šéf komunikace Škoda Auto Peik von Bestenbostel končí téměř po sedmi letech ve funkci. Zastával ji od září 2010. Z koncernu nicméně neodchází - od 1. dubna přejde na tutéž pozici do Volkswagenu. Nahradí tam Stefana Ohleze.

Na jeho místo od téhož dne nastoupí dosavadní šéfredaktor německého magazínu Auto Motor und Sport Jens Katemann, který měl v rámci vydavatelství Motor-Presse Stuttgart na starosti i další automobilové tituly. V Motor-Presse Stuttgart dělal od roku 2003, řadí se k předním evropským automobilovým novinářům.

Jens Katemann. Foto: Škoda Auto

Jens Katemann. Foto: Škoda Auto

Také von Bestenbostel začínal jako novinář (ekonomický redaktor Bavorského rozhlasu), pak šel do oddělení komunikace koncernu BMW. Později dělal na podobné pozici pro Siemens, před nástupem do Škodovky dva roky vedl oddělení korporátní komunikace koncernu Volkswagen.