VozejkMap doplňuje navigaci a plánovač trasy. Chce být i pro seniory

VozejkMap je mapa bezbariérových objektů po celé ČR i v zahraničích. Nová verze přináší i další funkce, které podporují soběstačnost vozíčkářů

VozejkMap je mapa bezbariérových objektů po celém Česku i v zahraničí

Česká asociace paraplegiků (CZEPA) vydala inovovanou verzi aplikace VozejkMap, jež si klade za cíl maximálně osvobodit lidi na vozíku od pomoci druhých. Nová verze nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celém Česku i v zahraničí. Uživatelé aplikace si mohou označit místa jako oblíbená a seznam oblíbených míst aktualizovat a doplňovat, například psát komentáře k navštíveným lokacím a umožnit tak doporučení pro ostatní. Novinkou je i funkce zobrazení a vložení trasy, která rozšiřuje původní možnost, kdy se v aplikaci zobrazovaly pouze objekty. Uživatelé si tak naplánují cestu a budou kompletně informováni, kde se ubytovat, najít WC nebo centra aktivit pro volný čas. 

„VozejkMap nyní dosahuje počtu bezmála 13.000 vložených míst a aplikaci využije až 1.500 uživatelů měsíčně. Od inovace aplikace si slibujeme jednak rozšíření aktivních uživatelů na vozíku, jednak její využití pro seniory a rodiny s kočárkem, pro které jsou bezbariérově uzpůsobená místa podobnou úlevou jako pro lidi na vozíku,“ říká Alena Jančíková, ředitelka CZEPA.

Aplikace získala i komerční využití. Provozovatelé bezbariérových objektů mají příležitost vytvořit pro svá místa profil s obsahem o dané lokalitě, ať už jde o videa, odkazy ze sociálních sítí, fotogalerii nebo texty. Celou bezbariérovou mapu s trasou do určené lokace lze také umístit na vybraný externí web a propojit jej tak s VozejkMap. Aplikaci vyvinula společnost COEX, finančně pak projekt podpořila Nadace Vodafone a Škoda Auto. VozejkMap je k dispozici uživatelům platforem Android a iOS.

Na mapě se zobrazují jednotlivá bezbariérová místa. Ta mohou přidávat i sami uživatelé

Na mapě se zobrazují jednotlivá bezbariérová místa. Ta mohou přidávat i sami uživatelé

Místa lze vyhledávat podle polohy nebo podle oblíbenosti

Místa lze vyhledávat podle polohy nebo podle oblíbenosti

Každé místo je opatřené podrobným popisem, který mohou uživatelé doplňovat i komentovat

Každé místo je opatřené podrobným popisem, který mohou uživatelé doplňovat i komentovat