Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Vozy Mercedes vyráběné od roku 2011 budou zobrazovat zpravodajství ČTK

  • ČTK
  • 07. 08. 2012 19:08

Německá zpravodajská společnost dapd Group uzavřela dlouhodobou smlouvu s automobilkou Daimler, které bude dodávat zpravodajský obsah. Zprávy a fotografie z oblasti politiky, ekonomiky, sportu a zábavy se budou objevovat přímo ve vozidlech Mercedes-Benz. Odpovídající technologií, která umožní zpravodajství přijímat, mají být vybaveny miliony automobilů po celém světě.

Agentura dapd International Service, která je součástí dapd Group, podepsala smlouvy k produktu News on Board s partnerskými organizacemi ve 22 zemích. Zpravodajství nabídne ve 28 jazycích, mezi nimi také česky, korejsky anebo vlámsky.

Mezi partnery agentury dapd je globální zpravodajská agentura AP, dále nizozemská ANP, italská ANSA, ruská RIA Novosti, polská PAP, japonská Kjódó a korejská Jonhap. Zprávy v češtině bude do vozů Mercedes-Benz dodávat agentura ČTK. Půjde přibližně o 60 zpráv a fotografií za den v celkem 10 tematických kanálech, sdělil obchodní ředitel ČTK Přemysl Cenkl.

„Výrobce prémiových vozidel vyžaduje i prémiový obsah, aby mohl klientům poskytovat službu aktuálního zpravodajství z celého světa,“ uvedl k novému produktu Peter Häussermann, který v Daimleru vede oddělení elektroniky a telematiky. Daimler si podle něj vybral agenturu dapd, protože údajně jako jediná vyhovuje kritériím, která Daimler klade na své aplikace.

Za technické zajištění přenosu zpravodajství do vozidel bude zodpovědná mnichovská společnost Airmotion, která je rovněž součástí dapd. Airmotion bude exkluzivní obsah agentury dapd vyhodnocovat, třídit, upravovat podle konkrétních požadavků a následně v digitální formě předávat Daimleru. O jazykovou správnost zpravodajství budou dbát rodilí mluvčí.

Automobily Mercedes-Benz mají od roku 2011 vestavěný multimediální systém Comand Online. Ten umožňuje přístup na internet a využití webových služeb. Aplikace, které Mercedes-Benz teď nabízí, se nově rozšíří o službu News on Board. Ta bude zobrazovat zprávy ve formě titulků, dílčích titulků, podrobných textů a souvisejících fotografií.