Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Vydavatel erotického časopisu Penthouse vyhlásil bankrot

  • ČTK
  • 17. 09. 2013 12:57
Zakladatel Penthousu Bob Guccione. Foto: Profimedia.cz

Zakladatel Penthousu Bob Guccione. Foto: Profimedia.cz, Corbis

Společnost FriendFinder Networks, která vydává erotický časopis Penthouse, dnes vyhlásila bankrot. Vyplývá to z dokumentů předložených americkému konkurznímu soudu. Společnost, pod kterou patří mimo jiné i některé internetové seznamky pro dospělé, nevykázala čistý zisk minimálně od roku 2008, napsala agentura Reuters.

Penthouse v roce 1965 v Británii založil Bob Guccione. Americkým čtenářům ho poprvé představil o čtyři roky později. Guccione, který v raném mládí navštěvoval katolický seminář, pak vybudoval kolem Penthousu erotické impérium, které mu vyneslo odhadem 4 miliardy dolarů (70 miliard Kč). Většinu peněz ale vydavatel ztratil vinou špatných investic.

Penthouse na vrcholu své slávy ohrožoval renomovaný časopis pro pány Playboy. Guccioneho říše ale postupem času upadala. V roce 2010 majitel Penthousu přišel s návrhem na převzetí konkurenční Playboy Enterprises za 210 milionů dolarů. Z obchodu ale sešlo.

Podle soudních dokumentů, ze kterých citovala agentura Reuters, FriendFinder Networks své závazky a další pasiva odhadl až na 1 miliardu amerických dolarů (19,3 miliardy Kč) a aktiva na milion až 10 milionů dolarů (skoro 193 milionů Kč).