Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Vydavatel Koktejlu uvádí časopis Už víš proč?

Czech Press Group přichází s dvouměsíčníkem o poznání, podle zahraniční licence.

Titulní strana prvního českého vydání časopisu Už víš proč?

Titulní strana prvního českého vydání časopisu Už víš proč?

Vydavatelství Czech Press Group dnes 1. července uvedlo na trh nový titul s názvem Už víš proč?, magazín, který přibližuje svět vědy, techniky, přírody i historie. Jde o licenci zahraničního titulu How It Works, který se prodává v 11 zemích světa. V Česku bude vycházet měsíčně, stojí 79 Kč. Tiskne se 35.000 kusů. Momentálně je časopis dvouměsíčník (příští číslo vyjde 1. září), v plánu je přejít na měsíční periodicitu co nejdřív.

Náplň každého čísla je rozdělena do šesti tematických sekcí Doprava, Historie, Příroda, Technologie, Vesmír a Věda, v každé je hlavní článek a několik doplňujících menších. Využívají obrázky, infografiky a srozumitelný jazyk. „Většina redakční práce se díky tomu, že se jedná o licencovaný produkt, odehrává u tvůrců, v našem vydavatelství je do přípravy zapojeno přibližně osm osob,“ přiblížil Médiáři šéfredaktor titulu Jiří Škoda.

Už víš proč? je druhým novým titulem, který letos Czech Press Group uvádí na český trh. Prvním byl magazín pro jezdce, chovatele a milovníky koní V sedle, podruhé vyjde v půli července. Nejznámějším titulem vydavatelství z Ústí nad Labem je magazín o cestování Koktejl.