Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Vydavatel Studenta.cz investuje „víc než milion“ do 49 % v projektu Jízdomat.cz

Od spojení si Jízdomat.cz slibuje zvýšení počtu registrovaných uživatelů z 4400 na 20 000 do roka.

Vydavatelství studentského magazínu Studenta se dohodlo na vstupu do projektu na zprostředkování spolujízdy Jízdomat.cz, který je jedničkou českého trhu na zprostředkování spolujízdy. Výše investice přesahuje 1 milion korun.

Vydavatelství Studenty, firma TA Promotion International měla předloni ztrátu 42 tisíc, v roce 2008 zisk 29 tisíc, v roce 2007 ztrátu 18 tisíc, v roce 2006 ztráta 2 tisíce korun. Uvádí to ve svých účetních závěrkách. Její kumulovaná ztráta za první čtyři roky tedy činila rovných 33 tisíc korun. Kde na milionovou investici vzala?

„Investici ovlivnil poměrně úspěšný hospodářský výsledek 2010, kdy jsme jednak pocítili doznívání ekonomické krize, ale především se nám podařilo zvolit správnou strategii online – rozjeli jsme marketingové aktivity na Facebooku (FacebookExpert.cz) a investovali i do online podoby magazínu – studenta.cz. Zčásti ale byla investice hrazena i z cizích zdrojů,“ sdělila na dotaz Médiáře zástupkyně firmy Alžběta Pavlínová.

„Studenta se tak snaží rozšířit portfolio svých služeb pro studenty vysokých škol, Jízdomat.cz si od spojení slibuje zajištění potřebné propagace mezi vysokoškoláky,“ plánují provozovatelé obou služeb.

Podle provozující firmy Vergilio má Jízdomat.cz měsíční návštěvnost kolem 20 tisíc návštěv. Registruje přes 4400 uživatelů, necelou polovinu tvoří řidiči s autem nabízející spolujízdu. Díky spojení se Studentou očekává zvýšení počtu registrovaných uživatelů Jízdomatu na 20 tisíc do jednoho roku.

Tištěný náklad magazínu Studenta je 60 tisíc kusů (ověřuje kancelář ABC ČR), jeho online verze Studenta.cz má měsíčně 80 tisíc návštěv.

Jízdomat.cz založil se svými kolegy student VŠE Jan Mittner. Provozující firmu Vergilio vlastní spolu s Radkem Netouškem.

Časopis Studenta vydává firma TA Promotion International, kterou napůl vlastní Tomáš Rašner, zároveň ředitel Studenty, a Adam Kožela, který vešel v obecné povědomí jako bývalý přítel poslankyně Věcí veřejných Kristýny Kočí.

Distribuce magazínu Studenta pro vysokoškolské studenty probíhá přímo na vysokých školách i na kolejích. Čtenář Studenty je především ekonomického nebo technického zaměření. Projekt Studenta existuje od roku 2006 a nahradil dřívější studentský časopis STIP.