Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Vydavatelství Mladá fronta a Tympanum začala vydávat audioknihy společně

Tympanum nabídlo od roku 2006 desítky audioknih. Mladá fronta je vyzkouší po vstupu do oboru e-knih.

Vydavatelství Mladá fronta a divize Knihy ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum rozšiřují své portfolio o sérii audioknih.

Už vyšli Puntíkáři (Miloš Kratochvíl) a Dívka s jizvou (Arnošt Lustig). Puntíkáře čte David Prachař, Dívku s jizvou Viktor Preiss. První ve formě CD stojí 199 Kč, druhá jako audiokniha 279 Kč.

Připravena je Smrt v Benátkách (Thomas Mann) a jedna od populárního autora detektivních románů Raymonda Chandlera. O výběru titulu nakonec rozhodnou čtenáři.

„Volba knižních titulů, které se stanou předlohou pro realizaci audioknih, je určena čtenářskou oblibou, a také záměrem představit žánrový výběr z portfolia divize Knihy,“ sdělila Mladá fronta.

Vydavatelství Tympanum založili v roce 2006 Josef Burkovský a Karel Černošek jako bývalí studenti. Jejich nabídky audioknih nyní čítá zhruba 50 titulů. Prodávají je online i v kamenných obchodech s knihami či hudbou.

Divize Knihy v červnu 2011 vydala sedm knižních titulů v elektronickém formátu, které lze stáhnout v aplikaci App Store pro Apple iPad.