Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Výdejní boxy Rohlík Point umožní doručit malé nákupy

Rohlik Point

Rohlík Pointy měří kolem dvou metrů a jsou rozděleny na nechlazenou a chlazenou část, ve které se nachází mrazák

Rohlik Point

Ve chvíli, kdy kurýr náup vloží do boxu, odešle se zákazníkovi SMS s unikátním PIN kódem

Rohlik Point

Jednotlivé nákupy jsou v taškách se zákazníkovým jménem

Rohlik Point

Zákazník zadá svůj PIN a z otevřeného Rohlík Pointu si vyzvedne svůj nákup

Online supermarket Rohlik.cz zavádí nový způsob doručování nákupů. Ty menší od 300 Kč lze nově vyzvedávat z výdejních chladicích boxů nazvaných Rohlík Point. Doprava do nich je navíc zdarma. Domů Rohlik.cz zákazníkům přitom doručuje nákupy od 500 Kč výš. “Od této chvíle si naši zákazníci mohou u nás vyřídit také malé a rychlé nákupy, které tvoří většinu cest do obchodů. Pomocí Rohlík Pointů chceme v budoucnosti vytvořit širokou výdejní síť pro tyto potřeby,“ prohlásil Tomáš Čupr, zakladatel a majitel Rohlíku.

Cílem Rohlík Pointů je doručovat malé nákupy desítkám tisíc lidí pracujících v kancelářských budovách. „Rádi bychom nová výdejní místa dostali do všech velkých office center v Praze a v Brně. Jsme v kontaktu s developery, aby zahrnuli naše boxy do budoucích plánů,“ popisuje Čupr. Zatím jsou například v karlínském Meteoru, na recepci v sídle operátora O2 Za Brumlovkou, v sídle Seznamu či v office centru Anděl Park. „Rádi bychom měli v příštím roce přes 100 Rohlík Pointů,“ upřesnil Tomáš Čupr.

Chladicí výdejní boxy se odemykají unikátním PIN kódem zaslaným na mobil. Tašky budou označeny štítkem se jménem zákazníka. Nákup v nich na zákazníka “počká” osm hodin. „Zákazníci si už u nás zvykli na to, že jim naši kurýři přivezou až domů větší množství plných tašek. Pomocí Rohlík Pointů si u nás konečně vyřídí také menší nákup, který si mohou vyzvednout do dvou hodin od objednání. Doručit malý nákup s dopravou zdarma až domů zatím neumíme,“ dodává Čupr.

Rohlík Pointy měří kolem dvou metrů a jsou rozděleny na nechlazenou a chlazenou část, ve které se nachází mrazák. Box udržuje správnou teplotu pro uložení masa nebo zmrzliny. Informace o uskladnění nákupu uvidí zákazník také na obrazovce. Hlavním materiálem je dřevo a sklo. „Kladli jsme důraz na to, aby boxy působily přátelsky a důvěryhodně. Lidé si musí být jisti, že potraviny zůstanou v pořádku. Nechtěli jsme jít cestou plechových skříní umístěných někde na parkovišti,” prohlásil Čupr.