Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Google Street View vyfotil superšéfa Novy Adriana Sarbu

Pozoruhodný záběr z Kříženeckého náměstí

Aktualizováno o vyjádření dam z televize Nova

Co se nedaří českým novinářům, to zřejmě zvládl automatizovaný pojízdný systém amerického Googlu.


Zobrazit větší mapu

Adrian Sarbu, superšéf televize Nova, prezident a generální ředitel mediální skupiny CME, která českou komerční televizi a stanice v dalších pěti zemích vlastní, se nerad baví s novináři a ukazuje na veřejnosti. V Česku dal všehovšudy jeden rozhovor, loni v březnu Hospodářským novinám.

Vozidlo Googlu snímající ulice Prahy nicméně na barrandovském Kříženeckého náměstí, v jehož těsné blízkosti sídlí kromě filmových ateliérů televize Nova a ústředí CME, pořídilo záběr, na němž je muž podobný hlavnímu manažerovi televizní skupiny.

Napovídá tomu sněhobílé zabarvení kštice či náznak kníru. Zda je na fotografii skutečně pan Sarbu, nebylo hned jisté, systém Googlu v rámci ochrany soukromí tváře na takových záběrech rozmazává. Médiář proto vznesl dotaz na tiskové oddělení Novy, a milé dámy naši domněnku v podstatě potvrdily.

„Není vůbec nic neobvyklého, že jak lidé v oblasti barrandovských ateliérů, kde sídlí televize Nova a její mateřská společnost CME, tak zaměstnanci Novy tuto postavu často vídají a potkávají, a pokud to není dvojník Adriana Sarbu, pak to bude asi on,“ odpověděla tisková mluvčí Michaela Fričová. „A já jenom doplním, že ho také potkávám a má smysl pro humor!“ podotkla šéfka marketingu Miloslava Nováková.

Záběr Google Street View z Kříženeckého náměstí na pražském Barrandově

Záběr Google Street View z Kříženeckého náměstí na pražském Barrandově

Záběr Google Street View z Kříženeckého náměstí na pražském Barrandově

Záběr Google Street View z Kříženeckého náměstí na pražském Barrandově (detail)

Jasně bývá Adrian Sarbu vidět v online přenosech ze setkání s investory po pravidelně kvartálně zveřejňovaných výsledcích hospodaření CME, na webu mediální skupiny.

Adrian Sarbu. Repro: cetv-net.com

Adrian Sarbu na setkání s investory, únor 2011. Repro: cetv-net.com

Superšéf Novy se loni na podzim objevil v publiku na slavnostním předávání Českého Slavíka, v průběhu přímého přenosu ho zabrala kamera Novy.

Adrian Sarbu na Českém slavíku 2010 (repro: tn.cz)

Adrian Sarbu na Českém slavíku 2010, listopad 2010: Repro: videoarchiv tn.cz