V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Vyhrajte e-knihu o populární ekonomii od Lukáše Kovandy i tituly o vlivu a o slajdech

Odpovězte v našem kvízu na šest otázek a tři elektronické knihy mohou být vaše.

Víkendový kvíz

Milé čtenářky, vážení čtenáři, na Médiáři si opět formou snadno přístupnou můžete připomenout dění v tuzemských médiích a marketingu za uplynulý týden a zároveň vyhrát tři elektronické knihy – stačí odpovědět na pět kvízových otázek s nabízenými možnostmi a jednu otevřenou, při níž můžete naplno projevit svou kreativitu.

Nejlepší odpověď si zaslouží tituly od knihkupectví eReading.cz, partnera soutěžních kvízů. Tento týden hrajeme o kapitoly z populární ekonomie Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé? z pera Lukáše Kovandy, analytika Lidových novin, spisek o tvorbě prezentací Slajdologie od Nancy Duarte a psychologické dílo Vliv - síla přesvědčování a manipulace Roberta B. Cialdiniho.

Odesílat odpovědi můžete do pondělí 9. prosince do 22 hodin.

Výherce vybere redakce Médiáře, a to podle odpovědi na poslední otázku. Podmínkou je přitom správné zodpovězení pěti prvních otázek a vyplnění kontaktních údajů. Držíme vám palce.

Minulou sobotu jsme soutěžili o titul Myšlenkové mapy v byznysu, katastrofický román J. G. Ballarda Království tvé a intenzivní knižní kurz pro samouky Angličtina za 24 dnů.

Odpověďmi na pět úvodních otázek se jako jeden z mála úspěšně propletl Adam Němec z pražské žurnalistiky na FSV UK, a také nejzajímavější odpověď na naši následnou otázku, jež zněla: kanál ČT Art ruší diskuse o kultuře Artefakta, jak by měl na televizi veřejné služby vypadat ideální pořad o kultuře, v jaké frekvenci a kdo by ho měl moderovat?

Adam Němec nám napsal: „Univerzální kulturní pořad je ideál nedosažitelný. Uvítal bych přiznaně subjektivní (jinak to snad v umění ani nejde) sondu typu Očima XY. Pečlivě vybíraní (s ohledem na diverzitu a reprezentaci) umělci by dostávali k dispozici štáb a mohli by v předem vymezeném formátu zprostředkovat svoje postřehy a vize české kulturní scény (tvořili by nejen obsah, ale i formu jeho prezentace). A nemyslím tím tříminutovou mluvící hlavu aneb co zrovna poslouchám a čtu, nýbrž prostor pro skutečnou reflexi aktuálního dění. Nedělám si iluze, že takto náročná relace by mohla fungovat častěji než jednou měsíčně.“

Adam je tak vítězem soutěže z minulého týdne.

I když nevyhrajete v našem kvízu, můžete se dostat do další soutěže. Pokud v říjnu na eReading.cz nakoupíte nad 100 Kč, můžete hrát o čtečku eReading Start 2. Ta přitom podporuje nově spuštěnou službu - výpujčky elektronických knih. Půjčovat si je lze do zařízení fungujících na Androidu, iOS nebo právě do čtečky eReading Start 2 a Start 3. E-knihy se půjčují od 49 do 99 Kč (to třeba v případě aktuálních bestsellerů, prodávaných za 279 Kč).

Čtečky eReading.cz