Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Vyhrajte knihy o úspěšném vyjednávání a skvělých službách

Odpovězte v našem kvízu na šest otázek a dvě knihy mohou být vaše - jedna ve zvuku, druhá na papíře.

Víkendový kvíz

Milé čtenářky, vážení čtenáři, od sobotního poledne si na Médiáři opět můžete připomenout dění v tuzemských médiích a marketingu za uplynulý týden a zároveň vyhrát dvě knihy z oboru – stačí odpovědět na pět kvízových otázek s nabízenými možnostmi a jednu otevřenou, při níž můžete naplno projevit svou kreativitu.

Novými partnery soutěžních kvízů jsou Audiotéka.cz a Grada. Ti věnují do dnešní soutěže tituly Jak úspěšně vyjednávat od Dana Millera ve formě audioknihy a Skvělé služby kolektivu autorů jako klasickou tištěnou knihu.

O CO DNES SOUTĚŽÍME

Hazdra Adam, Jiřinová Kateřina, Kypus Lukáš, Harazínová Veronika, Lunga Vojtěch: Skvělé služby. Jak dělat služby, které vaše zákazníky nadchnou

296 stran, vydala Grada

Skvělé služby je první kniha o inovacích a designu služeb u nás. Najdete v ní spoustu praktických rad a tipů, jak dělat služby, které si vaši zákazníci zamilují a ke kterým se budou rádi vracet. Inspirujte se desítkami českých i zahraničních služeb, které to myslí s klienty skutečně vážně a které dávají do inovací vždy něco navíc. Na tvorbě knihy se podílelo přes čtyřicet odborníků, manažerů a podnikatelů, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti. Najdete v ní také devět pečlivě vybraných moderních nástrojů pro zlepšování vašich služeb, které vám pomohou začít. Publikace Skvělé služby je zkrátka kniha, na kterou už dlouho čekáte.

Dan Miller: Jak úspěšně vyjednávat
délka 1 hodina 4 minuty, čte Radek Erben, vydala Audiotéka.cz

Jak úspěšně vyjednávat - audiokniha vás naučí, jak se zdokonalovat ve vyjednávání a ovlivnit svůj dosavadní život. Zjistíte, že kvalita vašeho života je ovlivněna tím, jaké máte vyjednávací schopnosti. Pochopíte, co je hlavní příčinou, proč lidé neumí dobře vyjednávat. Budete umět používat dva základní typy vyjednávání. Získáte pro sebe nejlepší cenu a nezáleží na tom, zda budete prodávat nebo nakupovat. Poznáte rozdíl mezi evropským a čínským způsobem uzavírání dohod. Naučíte se jednat z pozice moci.Budete uzavírat dohody typu výhra – výhra. Budete vědět, kdy je lepší vyhnout se vyjednávání.

Audiotéka.cz nabízí audioknihy ke stažení do chytrých mobilních telefonů a počítačů. Je jedinou specializovanou službou svého druhu v České republice. Audiotéka vznikla v říjnu 2011 a od té doby má ve své nabídce přes 1.800 titulů mluveného slova. V rámci Audiotéky si uživatel buduje vlastní sbírku audioknih tzv. Poličku, ke které může přistupovat jak z mobilního telefonu, tak tabletu nebo počítače. Zakoupené audioknihy jsou ve formátu MP3 a uživatel si je může stahovat opakovaně, kolikrát bude chtít. Není tedy nutné myslet na zálohování. Mobilní aplikace i stažení do počítače lze bezplatně vyzkoušet prostřednictvím nabídky kapitol zdarma, které najdete u většiny audioknih.

Odesílat odpovědi můžete do neděle 23. února do půlnoci (na pondělí). Výherce vybere redakce Médiáře, a to podle odpovědi na poslední otázku. Podmínkou je přitom správné zodpovězení pěti prvních otázek a vyplnění kontaktních údajů. Držíme vám palce.

Minule jsme hráli o tituly Absolutní základy moderního marketingu od Dana Millera ve formě audioknihy a Emoce v marketingu autorky Jitky Vysekalové jako klasickou tištěnou knihu.

Odpověďmi na pět úvodních otázek se minule propletla opět řada z vás. Na šestou otázku - Na internetu se momentálně snaží zaujmout řada zábavních webů - starších (třeba Reflex.cz) či nových (G.cz). Co by měl nový český zábavní web nabízet, aby byl úspěšný, a zároveň originální? - podle nás nejpozoruhodněji odpověděla Eliška Sušilová.

Napsala: „Román na pokračování o politikovi-začátečníkovi, který je ztracen sám v sobě a svých pocitech a do politiky ho tlačí rodinný příslušník, ostřílený a skrz naskrz zkažený politik toužící po nástupci, kterému bude moct plně důvěřovat. Příběh bude zasazen do aktuálního dění v politice s lehce ironický komentářem hlavní postavy, který si přeje studovat nanotechnologie a za ideál má Isaac Assimovova a první tři zákony robotiky. Příběhem budou probleskovat náznaky, že studium úspěšně zvládl jako samouk a podařilo se mu sestrojit robota, který za něj vystupuje v sítích internetu a stará se o veřejné mínění tak, že se sám učí od ostatních a je natolik úspěšný, že nikdo nic nepozná a nakonec svého tvůrce úplně potlačí do pozadí tím, že proti němu poštve mafii a on se začne skrývat a nebude vycházet na veřejnost, aby ho nikdo nemohl zabít a zároveň si nebude uvědomovat své robo-ego, které bude vystupovat v sociálních sítích a dalších médiích; jako doplnění této formy deníku s komentářem „vševědoucího“ budou přidávány odkazy na zajímavé události a články, ve fázi schovávání především online hry a také odkazy na knihy a filmy včetně recenze na které se ve svém volném čase chce podívat či je už viděl. Žádná diskuse u článků, ale možnost hlasováním ovlivnit otázku, která bude čas od času předložena v záznamu dne, měla by mít hlubší mravní podtext např. mám říct kamarádovi, že jsem dnes byl svědkem jak ho žena podvádí?“

Gratulujeme k výhře.