Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Výkonným ředitelem Acomware se stal Vurma

Zleva: Penkala, Vurma, Pacáková

Zleva Penkala, Vurma, Pacáková

Novým výkonným ředitelem konzultační společnosti pro e-commerce Acomware se stal David Vurma, který dosud vedl největší oddělení společnosti – Performance a Digitální média. Vedení převzal od Jana Penkaly, který pozici výkonného ředitele opustil po čtyřech letech. Ve společnosti však nadále zůstává a bude se věnovat vztahům s klíčovými technologickými partnery a rozvoji nových produktů.

Vurma působil několik let v agentuře Performio ze skupiny Dignity. Součástí Acomware je dva a půl roku. Stávající pozici Vurmy obsadí Petra Pacáková, která v oddělení zastává roli performance advertising strategist.