Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Výměna manželek na Nově a Všechnopárty na ČT1 v pátek s rekordní sledovaností

Páteční večer přinesl silné televizní publikum. Pátá řada Výměny manželek i talk show Karla Šípa Všechnopárty díky tomu dosáhly rekordní sledovanosti.

Výměna manželek na Nově: 1,23 milionu diváků

Výměnu manželek sledovalo v pátek od osmi večer 1,23 milionu diváků starších patnácti let (podíl na publiku 30,7 %), zatím nejvíc ze všech čtyř dosud odvysílaných dílů (první část měla v pátek 23. března 1,20 milionu diváků, druhá 1,19 milionu, třetí minulý pátek 0,93 milionu).

Nova tak opět - jako už při premiéře této řady Výměny - porazila co do počtu průměrných diváků veřejnoprávní zábavní stálici pátečního večera, retro seriál Vyprávěj, který sledovalo v průměru 0,93 milionu diváků (jde o návaznou sérii s osudy vedlejších hrdinů).

Všechnopárty na ČT1: 1,53 milionu diváků

ČT1 následně od půl desáté přilákala k obrazovkám víc diváků, než měla ten den Výměna manželek. Její páteční Všechnopárty s Danou Morávkovou, Janem Nedvědem a Radimem Uzlem vidělo 1,53 milionu lidí (podíl na publiku 40,1 %), což vyjma silvestrovských speciálů představuje dosavadní rekord pořadu, překonávající i maximum 1,45 milionu diváků z loňského listopadu.

Ostatní „velké“ stanice

Nejsledovanějším pořadem pátečního večera na Primě byla Show Jana Krause (0,67 milionu lidí, podíl 22 %) po desáté večer. Vraždy v Midsomeru, které šly od osmi, skončily s 0,48 milionu diváků a podprůměrným podílem na sledovanosti 12,2 %.

Nejmladší plnoformátová stanice Barrandov nedokázala výrazně konkurovat, její reality show Splněné sny po osmé večerní zaujala 115 tisíc diváků (podíl 3,3 %), následná repríza další části Hříchů pro pátera Knoxe 114 tisíc (podíl 2,84 %).