Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Výnosy Mafry z prodávaného tisku a z onlinu se letos vyrovnávají

Zleva David Hurta, Roman Latuske a Jaromír Skopalík v debatě v pražském divadle Archa

Zleva David Hurta, Roman Latuske a Jaromír Skopalík v debatě v pražském divadle Archa

Vydavatelství Mafra čerstvě vlastněné podnikatelem a politikem Andrejem Babišem bude mít letos zhruba stejně vysoké výnosy z internetových aktivit jako z prodávaných tištěných titulů. Na konferenci Czech Internet Forum to řekl Roman Latuske z představenstva Mafry. Tisk dál tvoří hlavní zdroj příjmů Mafry, rostou přitom příjmy z tisku rozdávaného zdarma (deník Metro).

„Digitální“ příjmy z 90 % tvoří příjmy z iDnes.cz, doplnil později šéfredaktor deníku MF Dnes Robert Čásenský.

STRUKTURA INZERTNÍCH VÝNOSŮ MAFRY
rok placený tisk tisk zdarma online
2004 91 % 0 9 %
2009 67 % 13 % 20 %
2013* 40 % 22 % 38 %
Zdroj: Mafra

„Meziroční poklesy z tištěné inzerce letos vykompenzujeme výnosy z digitální oblasti. Do té chceme nadále investovat, i tisk budeme dále provozovat,“ uvedl Latuske. Mafře loni klesly tržby 5 % a propadla se do ztráty 168 milionů Kč. To ale podle Latuskeho způsobily odpisy ztrát v distributorské firmě Mediaservis.

„My peníze vyděláváme. Máme 200 milionů v odpisech, protože máme moderní technologie v tiskárnách. Mění se jen profitabilita jednotlivých produktů,“ uvedl Roman Latuske.