Vysílací rada přeobsazuje vedoucí svého úřadu

Podle zákona o statní službě musí vedoucí pracovníci úřadu rady pro vysílání obhájit své pozice ve výběrových řízeních, aktuálně jich probíhá pět.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vypsala výběrová řízení na vedoucí pracovníky všech odborů svého úřadu. Jedná se celkem o pět pozic, konkrétně jde o vedouci Oddělení analýz televizního vysílání Analytického odboru, Oddělení Licencí a registrací Odboru rozhlasového vysílání, Oddělení nelineárních služeb Analytického odboru, Oddělení rozhlasového vysílání Odboru rozhlasového vysílání a licencí a také Oddělení financí a vnitřní správy Provozně-ekonomického odboru. Oznámení o výběrových řízeních se objevila na úřední desce rady.

„Výběrová řízení na služební místa probíhají postupem podle zákona o státní službě,“ sdělil Médiáři vedoucí úřadu rady pro vysílání Petr Bartoš. Rada pro vysílání je totiž stejně jako další orgány státní správy podle služebního zákona, který vstoupil v platnost loni v listopadu, povinná vypisovat na všechny vedoucí pozice ve státní správě výběrová řízení. Pokud jsou tyto pozice už obsazené, dotyční úředníci je musí znovu obhajovat a ve výběrovém řízení prokázat splnění daných požadavků včetně služebních předpisů.

V polovině října proběhlo už výběrové řízení na vedoucího Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, které obhájil Petr Bartoš. Jak přitom Médiáři řekl předseda Rady Ivan Krejčí, nikdo další se tohoto výběrového řízení nezúčastnil.

Jak je to s výběrovými řízeními, která jsou aktuálně v běhu a je možné se do nich hlásit do dneška 6. listopadu, zatím není jasné, „Jelikož doposud neuplynula lhůta pro podání přihlášek, není možné předjímat, kdo se na vyhlášená služební místa přihlásí,“ uvedl Bartoš.

Počet členů výběrové komise i způsob jejich ustanovení je určen v příslušném zákoně o statní službě. V případě Úřadu Rady pro vysílání je komise trojčlenná, jsou v ní předseda rady Ivan Krejčí, místopředseda Václav Mencl a náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký.