Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Vysílání sportovní ČT4 lze sledovat v chytrých telefonech Nokia

Počet stažení aplikace ČT24 se blíží 70 tisícům, sportovní ČT4 kolem 18 tisíc stažení.

Necelý měsíc po uvedení mobilní aplikace sportovního kanálu ČT4 pro chytré telefony iPhone zveřejnila Česká televize i informační rozhraní pro telefony Nokia s operačním systémem Symbian 3 [seznam].

Vysílání ČT4 v Nokiích se systémem Symbian 3

Vysílání ČT4 v Nokiích se systémem Symbian 3

Součástí aplikace je opět zpravodajství v textu i v obraze, dále plány sportovních přenosů, přehled programu a hlavně živé vysílání.

ČT byla po Z1 druhou českou televizí, která nabídla uživatelům mobilních telefonů živé vysílání. Zpravodajská ČT24 je nyní na iPhonech, Nokiích a přístrojích s operačním systémem Android. Počet stažení se blíží 70 tisícům, nejvíc – téměř 45 tisíc – na iPhonech.

Aplikaci ČT4 zaznamenala jen za první dva týdny 18 tisíc stažení.

Divize nových médií, pod níž vývoj aplikací v České televizi spadá, plánuje brzy uvést aplikaci zpřístupňující videoarchiv iVysílání, a to pro tablety iPad. „Vlastní aplikace na tabletu iPad se ještě v první polovině roku 2011 dočká rovněž ČT24 a ČT4,“ slibuje šéf divize Milan Fridrich.

Nová média ČT současně minulý týden oznámila vývoj aplikace vysílání pro hybridní „chytré“ televizory na platformě HbbTV.