Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Vývojář mobilních aplikací iCom Vision vstupuje na varšavskou burzu

“Trh s mobilními aplikacemi v posledních letech nabírá na síle, chceme tento růst plně podchytit,” říká zakladatel firmy Ondřej Švihálek.

Akcie české společnosti iCom Vision Holding, která se specializuje na vývoj aplikací do mobilních telefonů, budou od středy 23. března obchodovatelné na varšavské burze, na trhu NewConnect. Na něm bude po BSG Energy Plus a Photon Energy třetí českou firmou.

Kapitál získaný úpisem akcií plánuje firma použít na vstup na nové trhy, konsolidaci českého a slovenského trhu a na rozšíření kapacit. „Vzhledem k tomu, že trh s mobilními aplikacemi v posledních letech nabírá na síle, chceme tento růst plně podchytit. Jedním z hlavních cílů vstupu na burzu proto pochopitelně bylo získání finančních prostředků výměnou za minoritní podíl ve firmě,“ říká Ondřej Švihálek, jeden ze zakladatelů iCom Vision.

„Zájem o akcie iCom Vision byl obrovský,“ tvrdí o listopadovém úpisu Jan Procházka ze společnosti Cyrrus, která úpis pro Česko zprostředkovává, „objevilo se dokonce několik investorů, kteří měli zájem o koupi všech akcií jako celku.“

Před vstupem na burzu byli akcionáři firmy iCom Vision, která byla založena v roce 2002, Ondřej Švihálek (37), Tomáš Prošek (42) a česká firma ANECT, která vstoupila do společnosti před čtyřmi lety.

Mezi klienty iCom Vision patří všichni tři čeští mobilní operátoři T-Mobile, O2 a Vodafone, Nokia, Mediatel, Centrum Holdings či společnost Lagardére Active ČR, provozovatel nejposlouchanějších rádií v ČR. Další klienty má firma v Maďarsku či ve Francii.