Vývojáři Strv expandují v Evropě, prvním cílem je Londýn

Kromě pražské pobočky má Strv kancelář také v Brně, Los Angeles, San Francisku, a nyní se chystá i do Londýna

Kromě pražské pobočky má Strv kancelář také v Brně, Los Angeles, San Francisku, nyní se chystá i do Londýna

Technologická společnost Strv, která se zaměřuje na design a vývoj softwaru zejména pro mobilní telefony, rozšiřuje své působení do Evropy. Služby Strv mohou nově využívat firmy z Londýna. Rozhodnutí o expanzi přichází v důsledku růstu firmy v USA. Právě ze Spojených států, které jsou pro firmu od roku 2012 hlavním působištěm, získává Strv takřka sto procent příjmů. V Londýně má firma několik klientů a další jednání probíhají.

„Strv se v USA podařilo za poslední roky uspět, což dokazují klienti jako Microsoft nebo Tinder. Od nového trhu, o kterém jsme přemýšleli řadu let, si slibujeme podstatné rozšíření portfolia zajímavých klientů. Přece jenom Londýn nabízí obrovský ekonomický ekosystém, investice, startupy a nejvíce evropských jednorožců. Očekáváme, že se bude Londýn v letošním roce na celkovém obratu firmy podílet zhruba deseti procenty,“ říká spoluzakladatel a šéf Strv Lubo Smid.

Společnost v Londýně už spolupracuje se třemi klienty. „V Londýně se nám podařilo navázat první užitečné kontakty díky americkým zákazníkům, kteří mají pobočky v Británii. Stejně tak tam působí i fondy a akcelerátory, se kterými spolupracujeme,“ uvádí Smid. Příkladem fondu, se kterým Strv spolupracuje, jsou kalifornští Khosla Ventures, firma dál jedná i o spolupráci se startupy zainvestovanými fondem Index Ventures, který je díky investicím do Socialbakers, Productboardu nebo Gamee aktivní také v Česku.

Strv zaměstnává v současnosti téměř 200 lidí, většina z nich zůstává v kancelářích v Praze a v Brně. V USA pro společnost pracuje šest místních zaměstnanců, zatímco pro pobočku v Londýně jsou alokovaní dva pracovníci z pražského týmu. Firma bude sídlit v centru Londýna na Devonshirském náměstí v prostorách sdílených kanceláří WeWork.