Vzdělávací pásmo UčíTelka skončí 19. června

Čtvrt roku potrvá speciální projekt České televize na pomoc dětem, rodičům a učitelům.

Ze zkoušky vysílání UčíTelka. Foto: Česká televize

Ze zkoušky vysílání UčíTelka. Foto: Česká televize

V pátek 19. června se bude naposledy vysílat vzdělávací pásmo UčíTelka, které jde každé všední dopoledne od 9 do 12 hodin na ČT2. Končí tak speciální programový projekt České televize spuštěný v reakci na pandemii koronaviru. UčíTelka, jež vznikla na pomoc dětem, rodičům i učitelům po mimořádném uzavření škol, na obrazovce startovala 16. března. Potrvá tedy čtvrt roku.

Termín konce projektu UčíTelka potvrdil dnes Radě České televize generální ředitel ČT Petr Dvořák. „Pořad za víc než dva měsíce oslovil 600.000 dětí ve věku od 4 do 12 let. Podle šetření České školní inspekce se UčíTelka stala nejvyužívanější podporou pro vzdělávání na dálku také u učitelů, ačkoliv primárně mířila na děti a jejich rodiče,“ sdělil radním.

Dalším speciálním programovým projektem z doby korony je kanál ČT3, přinášející archivní pořady a určený naopak seniorům. Ten začal vysílat týden po UčíTelce, a to 23. března. Podle dřívějších informací ČT „je zatím připraven k vysílání do konce 3. čtvrtletí 2020“, tedy do konce září. Stanice, která vysílá denně od devíti ráno do půl šesté večer, zajímala v březnu 0,8 % lidí u obrazovek, v dubnu už 1,8 % (v obecné skupině diváků od 15 let).

Česká televize nechala agenturu Kantar zkoumat pohled diváků mimo jiné právě na ČT3 v období nouzového stavu. „Podle výsledků průzkumu se obyvatelé Česka shodují na tom, že by vysílání ČT3 mělo pokračovat, přičemž pro pokračování se vyjádřilo téměř 8 z 10 dotázaných. Asi třetina se domnívá, že by měl program určitě pokračovat, 45 % si to spíš myslí. Nejpozitivněji jsou v tomto směru naladěni lidé se základním vzděláním nebo vyučení,“ informoval šéf ČT.