V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Vzniká Magazino Media, další vydavatelství časopisů pro tablety

Od května do prosince má vzniknout desítka odborných časopisů. Budou ke stažení zdarma.

Logo Magazino Media

Logo Magazino Media

Po Tablet Media Michala Klímy vzniká v Česku další podnik zaměřený výhradně na produkci digitálních magazínů pro tablety. Odborné časopisy výhradně pro tablety bude vydávat firma Magazino Media, nově vznikající vydavatelství zatím tříčlenného týmu - redakci má na starosti David Bartoš, finance Pavel Pavel a obchod Ondřej Hruška.

Za firmu Magazino Media komunikuje Marie Lafantová, stejně jako za agenturu MaxMedia specializovanou na venkovní reklamu. Obě firmy sídlí na téže adrese v Praze 4. A mají i stejné vedení - jednatelem je Bartoš, o peníze se stará Pavel.

Časopisy chystané pro tablety - a zároveň chytré telefony - mají být k dispozici zdarma. Prvním titulem, který firma uvede na trh, bude měsíčník o architektuře. Jeho šéfredaktorem bude Martin Verner, který několik let působil jako odborný redaktor a editor v časopise Architekt. Odpočítávání na webu naznačuje, že uvedení prvního titulu nastane 1. května.

Do konce roku chystá Magazino Media dalších přibližně deset magazínů, které se budou věnovat tématům jako reality, auto-moto, gastronomie či herní průmysl.

„Všechny tyto tituly budou vydány v intervalu jednoho měsíce. Výhledově rovněž vydavatelství počítá s přípravou časopisů ve více jazykových mutacích,“ uvedla firma.