Vzniká zpravodajská televize CNN Prima News

Televize Prima oznámila partnerství s americkou CNN, spustí v Česku zpravodajský kanál.

Nejpozději do roka v Česku vznikne nová zpravodajská platforma v čele se zpravodajskou stanicí CNN Prima News. Ta bude vysílat kontinuální zpravodajství i další pořady po celý den, sedm dní v týdnu, a informovat diváky o dění doma i ve světě. Dostupná má být divákům po celém Česku, a to prostřednictvím terestrického vysílání, přes kabel i satelit. Stane se devátou stanicí televize Prima, jejíž oddělení zpravodajství pro ni bude vytvářet domácí obsah, regionální reportáže budou dodávat krajánci Primy. Zahraniční zpravodajství se bude brát z americké CNN. Nový kanál má sídlit v nové zpravodajské centrále Primy v Praze, a to v bývalém sídle Vodafonu, na Vinohradské ulici za stanicí metra Želivského. Tam se celá Prima přestěhuje do konce roku.

Logo chystaného kanálu CNN Prima News

Logo chystaného kanálu CNN Prima News

Půjde o společný podnik české Primy, kterou ovládá Ivan Zach, a americké CNN, respektive její divize CNN International Commercial, zodpovědné za obchodní činnost CNN mimo USA. CNN Prima News bude zajištovat zpravodajský obsah rovněž pro ostatní kanály a online platformu skupiny Prima.

„Součástí partnerské licence je vedle poskytování obsahu CNN a užití značky také předávání expertizy a rozsáhlé poradenství, související se spouštěním nové zpravodajské stanice. V následujících měsících budou skupina Prima a CNN společně realizovat veškeré nutné kroky, které jsou pro start nového kanálu nezbytné. CNN Prima News je zatím nejnovější národní zpravodajskou stanicí, které CNN poskytuje licenci na svoji značku, a zařadí se tak vedle ostatních stanic, kterými jsou CNN Indonésie, CNN Filipíny, CNN News-18, CNN Turecko, CNNMoney Švýcarsko či CNN Řecko. Členem redakční rady CNN Prima News bude renomovaný novinář z centrály CNN,“ oznámila Prima.

„Zahájením vysílání stanice CNN Prima News začne v Česku zcela nová éra dynamického objektivního zpravodajství, které u nás nemá obdoby, a diváci se rozhodně mají na co těšit,” prohlásil Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima. “V současné chvíli budujeme v nové centrále v Praze jedno z nejmodernějších studií a redakčních zázemí v Evropě. Vedle zpravodajství nabídneme i pestrou nabídku tematických pořadů. Vznikne rovněž nová online platforma s kvalitním obsahem.” Přesnější termíny spuštění ani personálie zatím Prima nezveřejnila.

Druhá nejsledovanější komerční televize v Česku se pouští na pole, kde dominuje zpravodajská stanice ČT24 veřejnoprávní ČT24, na publiku měla loni v průměru podíl 4,4 %, letos v únoru 3,5 %. Existuje tu také stanice Barrandov News, která v únoru získala 0,2 % publika, ta ale zpravodajství téměř nevysílá. Stejně tak Televize Seznam (s podílem 0,3 %) stojí převážně na publicistice.