Vznikl sportovní internetový magazín Na startu

Web založili Barbora Kaloudová a Pavel Hofman, jeho šéfredaktorem je Vilém Besser.

Redakce webu Na startu

Redakce webu Na startu. Zleva Pavel Hofman (spoluzakladatel a fotoreportér), Kateřina Hudáková (redaktorka), Barbora Kaloudová (spoluzakladatelka a vydavatelka), Jan Kučera (redaktor), Tereza Anna Štegmannová (redaktorka) a Vilém Besser (šéfredaktor)

Ostrý provoz zahájil s květnem online magazín Na startu. Vydává ho brněnská firma Mobile App bývalé vrcholové sportovkyně Barbory Kaloudové. Do světa sportovní žurnalistiky chce nový web přinést komplexnost, s níž plánuje oslovit široké spektrum čtenářů. Žít chce z reklamy a návštěvnost sbírá mimo jiné díky tomu, že jeho články jsou v rámci partnerské spolupráce odkazované z hlavní stránky Seznamu, nejnavštěvovanějšího místa českého internetu.

„Říkáme tomu sportovní web pro celou rodinu. Na našem portálu budou mít prostor zajímavé rozhovory se špičkovými sportovci i zpravodajství z těch nejsledovanějších sportů, ale věnovat se budeme také zdravému životnímu stylu, informování o méně sledovaných a známých sportech. V neposlední řadě pak budeme představovat šikovné mladé sportovce, kteří zatím na své objevení čekají,“ vyjmenovává fotoreportér Pavel Hofman (Reflex, Blesk, Maxim, Forum 24), který s Kaloudovou, nyní podnikatelkou v informačních technologiích, nový sportovní web založil. Šéfredaktorem webu je publicista Vilém Besser, který dřív pracoval pro Blesk a do března psal pro internetové Forum 24 Pavla Šafra.

Hofman a Besser jsou kmenovými redaktory, ostatní pracovníci redakce jsou externisté. Jsou to redaktorky Kateřina Hudáková a Tereza Anna Štegmannová a redaktor Jan Kučera.

„Do rozjezdu webu investovali zakladatelé vlastní zdroje,“ říká na dotaz Médiáře mediální zástupce projektu Petr Vurbs. „Prvořadým cílem v tuto chvíli není zisk, ale ukotvení nového online sportovního magazínu na mediálním trhu a podpora mladých sportovců. S tímto vědomím se také všichni zúčastnění do projektu zapojují. Samozřejmě je i pro zakladatele důležité, aby si online magazín dokázal co nejdříve sám na sebe vydělat. Probíhají jednání s potenciálními partnery a spuštěn byl prodej inzerce. Kolik lidí bude tento projekt nakonec živit, bude záležet právě na tom, jak silné partnery a inzerenty získá.“

Web od začátku spolupracuje také s Asociací amatérských sportů ČR, která prostřednictvím soutěží Talent roku a Hejtmanův pohár už 10 let vede děti a mladé lidi ke sportu. „Ve spolupráci s asociací si klademe za cíl také oslovení dětí, které zatím sedí doma u herních konzolí a mobilů. Zapomínat nechceme ani na sporty v regionech,“ dodává Pavel Hofman.