Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Vznikl web o kultuře Ostravan.cz, mezi jeho přispěvateli i Ivan Motýl z Týdne

  • ČTK
  • 29. 10. 2013 12:09
Web Ostravan.cz

Web Ostravan.cz

V Ostravě vznikl nový internetový deník Ostravan.cz. Věnovat se bude kulturnímu dění v moravskoslezské metropoli i celém Moravskoslezském kraji. Stránky byly spuštěny dnes ráno, řekl ČTK autor projektu Aleš Honus. Spuštění stránek podpořilo město Ostrava. Honus doufá, že v budoucnu bude možné web financovat z inzerce.

Pro spolupráci oslovil renomované autory, kteří jsou v regionu uznávaní především odbornou veřejností. Texty budou přispívat například básník, publicista a amatérský historik Ivan Motýl, filmový kritik a publicista Martin Jiroušek, divadelní publicista a kritik Ladislav Vrchovský či hudebník a skladatel Milan Bátor.

“Stránky jsou věnované všem žánrům umění a budou pravidelně, vždy v časných ranních hodinách, přinášet zprávy z regionálního kulturního dění. Chybět nebudou recenze všech ostravských divadelních inscenací, zajímavých koncertů, hudebních nahrávek, festivalů, knih a také výstav výtvarného umění,” vyjmenoval Honus. Dodal, že čtenáři v jeho kulturním magazínu najdou také novinky z klubové scény, galerií, oblasti literatury a vážné hudby. “Nebudou chybět rozhovory s hudebníky, herci, spisovateli nebo výtvarníky,” doplnil.

Vydavatel kulturního deníku uvedl, že o jeho vytvoření uvažoval spoustu let. “Kvalitní kultura bohužel nepatří do centra zájmu většiny médií. Dlouho se trápím tím, že mimořádně kvalitní počiny, které vznikají v ostravském kulturním prostředí, nenacházejí odpovídající reflexi ve většině médií,” tvrdí.

O vzniku ostravského kulturního portálu se hovořilo už před lety, kdy město neúspěšně kandidovalo na titul Evropské hlavní město kultury 2015. “Měla to být jedna z nosných kulturních aktivit propagující ostravskou kulturu. Jsem ráda, že tento projekt bude realizátorem původní myšlenky,” řekla náměstkyně ostravského primátora Simona Piperková.