Vznikla internetová herecká databáze ActorsMap

Šest hereckých agentur vystavuje svá portfolia tvůrců na jednom webu, volně přístupném.

Zástupci zakládajících agentur databáze ActorsMap

Zástupci zakládajících agentur databáze ActorsMap. Zprava Petra Svarinská (Reset Actors), Kateřina Oujezdská (OF Agency), Ladislav Krapek (LaK produkce), Michaela Povolná (More than Stars), Barbora Fabiánová (OF Agency), Vojtěch Frajt (2media.cz), Vladana Drvotová (2media.cz)

Na internetu je nově možné vybírat na jednom místě z českých a slovenských herců a hereček podle jejich dovedností, jazykových schopností, věku či pohlaví. Umožňuje to čerstvě spuštěná databáze ActorsMap. Tu společnými silami vytvořila šestice agentur, které se zabývají právě zastupováním herců - OF Agency, LaK Produkce, Reset Actors, More Than Stars, Myrnyx Tyrnyx a 2media.cz. Poslední jmenovaná, která přidala zastupování herců loni a nyní jich v portfoliu má 16, navíc celý projekt propaguje. Celkem je v databázi přes 140 herců, průběžně se bude doplňovat.

Za každého herce či herečku v databázi platí ta agentura, která ho zastupuje, roční poplatek 1.500 Kč. Poplatky mají v součtu zaplatit provozní náklady, projekt jako takový ale není koncipován tak, aby vydělával. Herce do databáze zatím přidávají zúčastněné agentury, v budoucnu má databáze umožnit, aby se do ní za roční poplatek přidávali sami umělci bez zastoupení či studenti filmových škol. Přibude také anglická verze. Design a vývoj webu zajistil Teodorik Menšl.

U každého je v databázi uveden kontakt, výčet vlastností a dovedností, také fotografie či showreel

U každého je v databázi kontakt, výčet vlastností, dovedností a cen, foto či showreel

„Rádi bychom, aby ActorsMap pomáhala českým i zahraničním režisérům a produkcím najít cestu při vyhledávání herců pro jejich umělecké projekty. Hercům nabízíme platformu, kde se mohou snadno a přehledně prezentovat,“ říká Kateřina Oujezdská z OF Agency. „Zatímco prezentace českého filmového průmyslu v zahraničí funguje dobře, o hercích získávají zahraniční filmaři prvotní informace obtížněji. Proto bychom byli rádi, kdyby naše herecká mapa mohla posloužit jako profesionální prezentace našich hereckých talentů v Česku, na Slovensku i v zahraničí i díky anglické mutaci webu.“

Databázi ActorsMap bude provozovat stejnojmenná společnost, která právě vzniká. Podíl v ní bude mít všech šest zúčastněných agentur, přičemž žádná nemá mít většinu.