Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Warner Music v Česku navazuje spolupráci s RedHead Music

Vladimír Kočandrle. Foto: Profimedia.cz

Warner Music v Česku zastupuje Vladimír Kočandrle. Foto: Profimedia.cz

Gramofirma Warner Music, která se po třech letech vrátila na český trh, dnes oznámila strategické partnerství s RedHead Music, nově vzniklým subjektem, jenž založili Antonín Milata, spoluzakladatel Bandzone.cz, a Tomáš Staněk, člen skupiny UDG. Spolupráce je podepsána na dva roky. Podle zástupce Warneru Vladimíra Kočandrleho tak vzniká „nejlepší zdroj na produkování popového obsahu“. S Kočandrlem ve Warneru dělá také Libor Lisý.

Podnik se chystá vydat desky Atmo Music (duben) Adama Mišíka, Voxela (květen) a Light & Love (podzim). Cílem je z nich vybudovat do dvou let „top jména“ českého popu – proto se zatím začíná pracovat právě jen se čtyřmi interprety. Desky mají vycházet standardně také v online obchodech iTunes, Google Play a Deezer.

Kromě toho plánují oba labely zajišťovat umělcům marketing i koncertní zastupování (booking), vyrábět a prodávat merchandising či pomáhat na sociálních sítích (místo „oldschool“ platforem jako Facebook se chce Milata zaměřit na Ask.fm, Instagram, Snapchat).

Peníze na produkci desek mají přinášet marketingové kontrakty jednotlivých umělců. První z nich je partnerství mladého Mišíka s výrobcem elektroniky Sony, konkrétně jeho sluchátky XB 910, která získala název MishiXBass, podle přezdívky Mishix, kterou se označují zpěvákovy fanynky.

Warner Music disponuje kromě zahraničních katalogů také víc než dvacetiletým sledem nahrávek pod značkami Monitor a EMI Czech Republic.