Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Wave přidává živou talkshow a pět týdeníků

Programové schéma Wavu na jaro 2018

Programové schéma Wavu na jaro 2018

Radio Wave, stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače, přichází v jarním schématu s několika novými pořady. Vesměs jde o různé druhy rozhovorů s hosty, konkrétně magazín Komplex s Jiřím Špičákem, Milošem Hrochem a jejich hosty, neseriózní holčičí pokec Zuzany Fuksové a Ivany Veselkové Buchty, interview Veroniky Ruppert a Jakuba Krásného „s hosty, kteří přemýšlí o světě originálním způsobem“, show o rapu Scéna s Opakem Dissu a kontaktní pořad Volej. K tomu přijde nepravidelná talkshow Velký špatný, kterou živě v divadle Archa pětkrát za rok uvedou Aleš Stuchlý, Daniel Řehák a Prokop Vejda.

Pravidelné novinky Wavu

Název a čas premiéry

„Přicházíme s novým večerním programem, který je zábavný a pestrý, co se týče formátů i témat. Vysílat jej budou moderátoři s osobitým projevem, kteří umí udělat rádiovou show,“ prohlásila šéfredaktorka Wavu Iva Jonášová