Webflow: nástroj budoucnosti. Designéři ze studia Semibold prvními experty na jeho používání v Česku

Webflow umožňuje designérům tvořit weby bez pomoci vývojářů

Webflow umožňuje designérům tvořit weby bez pomoci vývojářů

Designéři studia Semibold patří mezi oficiální české experty na webdesignový nástroj Webflow. Revoluční aplikace, která nebyla do nedávna na tuzemském trhu narozdíl od jiných zemí rozšířená, umožňuje vyvíjet webové stránky bez aktivního kódování a závislosti na vývojářích. Výsledkem jsou kvalitnější výstupy, usnadnění zdlouhavých procesů a lepší dostupnost pro klienty.

Designéři studia Semibold označují Webflow za budoucnost webů. „Za poslední tři roky jsme za pomoci Webflow spustili přes čtyřicet projektů. Aplikaci jsme si vybrali především proto, že naši designéři staví webové stránky v grafickém rozhraní a o zápis jednotlivých řádků kódu se systém postará za ně. Je tak možné pracovat rychleji než dřív, aniž bychom byli nuceni ke kompromisům v kvalitě,” říká spoluzakladatel a CEO Semibold Štěpán Landa.

Když se řekne vývoj webu, většina si vybaví WordPress. Jedná se o nejznámější nástroj, díky kterému funguje 40 % webů na celém internetu. Nicméně pro studio Semibold je vítězným nástrojem pro tvorbu webů Webflow. „Z našeho pohledu je Webflow jediná platforma, která designérům umožňuje tvořit profesionální a výkonné webové stránky bez kreativních limitů, aniž by naše práce byla závislá na pomoci vývojářů. Jednotlivým benefitům pro nás i pro klienty se podrobně věnujeme na našem blogu, ” doplňuje Štěpán Landa.

Rychlejší proces, kvalitnější výstupy

Jistým benefitem je, že se na celém projektu může podílet od návrhu až po spuštění primárně jeden designér. Díky tomu jsou projekty snazší na řízení a efektivnější je i navazující správa webových stránek. Jednoduchá je i administrace obsahu na straně klienta.

„Kromě intuitivního redakčního systému je pro klienty zajímavé, že mohou v rámci designového procesu posuzovat interaktivní a responzivní návrhy přímo v prohlížeči (namísto statických obrázků nebo neohrabaných prototypů). Díky stírání hranice mezi designem a vývojem šetříme čas oběma stranám,” doplňuje Štěpán Landa.

Investici do Webflow můžou opodstatnit i technické faktory. Narozdíl od WordPressu se nejedná o nástroj přístupný zdarma, ale v ceně je mimo jiné zahrnutý výkonný hosting, bezstarostné zabezpečení a snadná optimalizace pro vyhledávače (SEO).

Text vychází v rámci placené spolupráce se skupinou Near & Dear Group