Webnode získalo za 5,1 milionu Kč podíl 30 % v brněnském studiu Touch Art

Mezinárodní poskytovatel webových stránek zdarma Webnode loni vstoupil do brněnské technologické firmy Touch Art, která se věnuje zakázkovému vývoji aplikací pro mobilní zařízení. Švýcarská matka české společnosti Webnode investovala 5,1 milionu Kč, za něž získala v Touch Art podíl 30 %. Po 35 % si nechávají zakladatelé Roman MaštalířPetr Fiala.

Firma Touch Art, která aktuálně zaměstnává 11 profesionálů a několik kontraktorů, je na trhu od roku 2009. Začátkem nynější dekády slavila úspěch s hrou Airport One pro platformu iOS, hry se celosvětově prodalo přes 64.000 kopií. V současnosti je nejžhavějším projektem studia odbavovací systém pro pořadetele konferencí Eventee, jenž má teď přecházet z pilotního do komerčního provozu. Největším zákazníkem a ambasadorem služby je firma GrowJob, organizující několik konferencí ročně.

Cílem studia Touch Art je do dvou let získat z Eventee 50 % svých příjmů a do pěti let z něj udělat nejlepší konferenční aplikaci na světě. V tom by měly pomoci i peníze od Webnode. „Investicí chceme podpořit nejen další zajímavé vznikající projekty, ale také využít zkušenosti studia k urychlení vývoje mobilních aplikací pro Webnode,“ uvedl Ondřej Kratěna, šéf Webnode. To má celosvětově 30 milionů uživatelů, z toho v Česku 2,5 milionu. Centrálu má v Brně, tamější stočlenný tým tvoří dvacítka národností.