Webové dětské rádio Pigy dostalo FM licenci v Děčíně, hodlá také expandovat do Polska

Dosud internetové rádio Pigy určené dětem může začít vysílat v analogovém éteru. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila dnes programu standardní licenci na 8 let, vysílacím stanovištěm o výkonu 200 W je Děčín-město 2, kmitočet 92,7 FM.

Rádio Pigy odstartovalo jako internetový proud na sklonku roku 2010, nyní podle sdělení provozovatele Lagardere Active ČR, který vysílá i program Frekvence 1, Evropa 2 či Bonton, mívá návštěvnost kolem 70 tisíc lidí měsíčně, měřeno Google Analytics. Oficiální český NetMonitor udává za květen necelých 22 tisíc měsíčních návštěvníků.

„Do roka bychom měli existovat jako FM vysílání,“ řekl Médiáři na dotaz ohledně termínu spuštění v analogu prezident společnosti Michel Fleischmann na nedávném setkání s novináři.

Lagardere se s Pigy začalo ucházet také o frekvence v Praze, v Brně a na Plzeňsku, zatím neúspěšně. Jak totiž připomnělo RadioTV.cz, čtyři kmitočty, o které jde, původně získalo Rádio Dálnice, to je ovšem ztratilo po napadení původního přidělení a nyní musí o všechny postupně žádat zpět. „Máme tam velkou konkurenci v nesmyslném projektu Dálnice. Rada si myslí, že je nutné se starat o dálnici i tam, kde není,“ tvrdil teď Fleischmann.

Český program pro děti chystá expanzi do sousedního Polska, volí pro to tutéž cestu jako v Česku. „Začneme na webu, pak bychom žádali o licence ve velkých polských městech,“ přiblížil na zmíněném setkání Lubor Zoufal, šéf digitální divize Lagardere.