V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Wrigley u nás navýší objem produkce sladkostí

Oficiálního zahájení výstavby se 24. května zúčastnili také starosta Poříčí nad Sázavou  Jan Kratzer (uprostřed) spolu s ředitelkou továrny Suzanne Lake (vlevo)

Oficiálního zahájení výstavby se 24. května zúčastnili také starosta Poříčí nad Sázavou Jan Kratzer (uprostřed) spolu s ředitelkou továrny Suzanne Lake (vlevo)

Společnost Wrigley, která patří do skupiny Mars Incorporated, rozšíří výrobní závod v Poříčí nad Sázavou a navýší tak možnosti objemu produkce cukrovinek, které vyrábí – žvýkačky Orbit, Doublemint,5 a Extra nebo sladkosti značky Skittles a Starbust. Na zvětšení závodu půjde historicky největší investice firmy v regionu, a to dvě miliardy Kč. Produkce sladkostí se navýší ročně o 16.500 tun, spuštění nové linky se plánuje v třetím čtvrtletí roku 2018. Celkově se tak bude roční výroba pohybovat v 70.000 tun cukrovinek. Společnost při výstavbě počítá s technologie šetrnými k životnímu prostředí, například LED osvětlení bude řízené počítačem pro zajištění nejvyšší úspory, ale i efektivity pro firmu. Do budoucna (přesněji do roku 2020) počítá Wrigley s dalšími investicemi do rozvoje tohoto závodů, protože kromě českého trhu se v něm vyrábí i pro další evropské země. 

Proti ekonomickému růstu Poříčí nad Sázavou, okresu i kraje nelze rozhodně nic namítat. A je pozitivní, že Wrigley je jedna z mála mezinárodních potravinářských firem, která nestěhuje výrobu pryč z Česka. Jen když si představuji ty tuny barevných Skittles a Starbust, doufám, že většina bude směřovat na vývoz, a co nejdále od mých dětí.
Barbora Krásná (Blue events)

Asijské země začínají být drahé a nikdo jim pořáně nerozumí, tak proč né východní blok a proč né ‚zlaté české ruce‘.
Martin Boček