Yield management Heureky řídí Svoboda z Primy

Jiří Svoboda

Jiří Svoboda

Na novou pozici group head of yield management cenového srovnávače Heureka nastoupil v průběhu října Jiří Svoboda. Přichází po šesti letech působení v televizi Prima, kde měl na starosti business intelligence, data a programatickou reklamu.

V Heureka Group, která působí v devíti zemích střední a východní Evropy, bude mít na starosti výtěžnost webů celé skupiny a komplexní strategii ohledně programatiku. Zpočátku bude jeho hlavním cílem integrace reklamních systémů a programatických sítí napříč celou skupinou.

„Díky propojení technologií umožníme agenturám i inzerentům mnohem snadnější nákup, a to nejen v rámci directu, ale i programatiku. Především však připravíme některým klientům půdu pro vstup na všechny trhy skupiny,“ říká Svoboda. „Mým cílem bude časem vybudovat tým, který mi bude pomáhat v dalším rozvoji.“

Svobodou vedený tým yield managementu má úzce spolupracovat s místními týmy výkonnostního marketingu v čele s Martinem Zítkem a s oddělením business intelligence, které vede Michal Buzek. Spoluprací těchto tří týmů má vzniknout jednotná datová platforma, centralizovaný datový sklad, jenž umožní poskytnout klientům z B2B nové inzertní produkty.