Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Mladí lvi v Cannes: žadný z českých vítězů letos na světové scéně nebodoval

Čeští Mladí lvi v Cannes s organizátorem národního kola René Ježem (uprostřed). Foto: Jan Marcinek

Čeští Mladí lvi v Cannes s organizátorem národního kola René Ježem (uprostřed). Vlevo letos soutěžící Jakub Hodboď a Kamila Janečková, vpravo loňští vítězové Lucie Koutná a Ondřej Krátký. Foto: Jan Marcinek

Mladí čeští kreativci do 28 let, kteří vyhráli národní kolo soutěže Young Lions, jsou tento týden v Cannes, kde bojují o tytéž trofeje na mezinárodní úrovni. V úterý se vyhlašovaly výsledky kategorie Media, v níž soutěžili vítězové národního kola Kamila Janečková a Jakub Hodboď.

Z 26 týmů nakonec porota vybrala jako vítěznou britskou dvojici Georgia Lindsay a Yewande Sokan (Maxus), jako druhou australské duo Paul Den a Kristine Ballensky (UM Sydney), jako třetí argentinské soutěžící Cynthia Soledad Recchi a Victoria Iviglia (Mindshareworld).

Zadání na soutěžní kampaň bylo ve zkratce „doktoři bez hranic“.

Známe už výsledky kategorie Print (viz brief), v ní Češi měli místní vítěze Pavla Hejného a Romana Biatha z agentury Nydrle, mezi čtyřiceti týmy ale zvítězili Abraham Darío Rodríguez a Luis Felipe Hernández z DDB Mexico, druzí byli Alphons Conzen a Adrian Skenderovic z francouzské BETC, třetí Nizozemsko, konkrétně Sharon Goldstoff (Saatchi & Saatchi Amsterdam) a Jimmy Mars (Leo Burnett Amsterdam).

Vítězové Pavel Hejný a Roman Biath. Foto: Jan Marcinek

Vítězové české kategorie Print Pavel Hejný a Roman Biath. Foto: Jan Marcinek

Vítězná práce mladých z agentury Nýdrle

Vítězná práce mladých z agentury Nýdrle z národního kola letošních Young Lions v kategorii Print

V kategorii Cyber - vytvářela se mezinárodní kampaň proti dopingu - bralo z 35 přihlášených zlato Rusko, konkrétně dvojice Oleg Savchuk a Sergey Yanovskiy (Proximity Russia), stříbro Austrálie Alex Bolderoff a Liam Riddler (303lowe), bronz Maďarsko Anabela Vaskova a Dávid Vass (TeamRed).