V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Young Lions 2017

V soutěži mladých kreativců můžete vyhrát nově i jako marketéři.

Young Lions 2017

Young Lions 2017

Nový ročník soutěže Young Lions proběhne na konci dubna a po loňském zvýšení věkové hranice na 30 let a atraktivnější výhře pro vítěze letos přináší novou kategorii Marketers a silné zaměření na rozvoj účastníků.

Kategorie Marketers pro zadavatele

Je to první kategorie určená pouze zadavatelům, takže je vhodná zejména pro brand manažery a komunikační manažery. Umožňuje jim rozvíjet tvořivost a schopnost lépe formulovat briefy. Úkolem soutěžících je vymyslet způsob, jak využít svou značku k řešení zadaného problému neziskové organizace, pak vytvořit brief pro agenturu a následně ho v pěti minutách prezentovat porotě. Mechanismus je stejný jako v kategorii Media, kterou mnozí považují za nejatraktivnější kategorii celé soutěže. „Young Lions pomáhají účastníkům akcelerovat jejich vývoj. Je to hodně dynamická a zážitková forma profesního i osobního rozvoje. Navíc, vítězové jedou do Cannes na osmidenní festival kreativity v komunikaci Cannes Lions a to je ohromně cenná zkušenost, která posouvá jak náhled a pochopení oboru komunikace značek, tak mentální nastavení na jinou úroveň,“ říká René Jež z pořádající firmy Lionhearted.

Novinky ve znamení seberozvoje

Z Young Lions postupně vzniká vzdělávací platforma, která obaluje samotnou soutěž a pomáhá posouvat úroveň kreativního a kritického myšlení. Už několik let fungují feedback sessions, které jsou dávány za vzor i v zahraničí. Letos přibývají warm-up event, Winners Camp a Young Lions Report. „Dokázat si, jak jsem na tom ve srovnání s ostatními, je fajn. Vyhrát a jet do Cannes na festival je skvělé. Co nám ovšem přijde důležité, a děláme pro to všechno, je, aby každý účastník mohl získat něco hodnotného pro svůj další vývoj a kariéru. Nicméně, záleží na každém, co si doopravdy odnese. Není to servírovaná večeře, ale švédský stůl,“ dodává René Jež.

Warm-up event přinesl zájemcům možnost získat tipy a rady od předchozích vítězů a porotců. Winners Camp je speciální trénink a workshop pro všechny, kteří se umístí na prvním, druhém nebo třetím místě. Report bude shrnovat to nejzajímavější a nejužitečnější ze všech aktivit v národním kole i světovém finále v Cannes a dávat tak šanci účastníkům příštího ročníku lépe se připravit.

Kdy, kdo, kde, jak

V Young Lions soutěží dvoučlenné týmy ve čtyřech kategoriích – Cyber, Media, Print a nově Marketers. Věkový limit pro účast je datum narození 25. 6. 1986 a později. Samotná soutěž proběhne v týdnu od 24. do 28. dubna 2017 v sídle agentury Publicis One, Jankovcova 23, Praha 7.

Uzávěrka přihlášek je ve středu 19. dubna.