Z ČT odešel šéfredaktor online zpráv Černý

Filip Černý opouští veřejnoprávní Českou televizi po dvou desetiletích.

Filip Černý

Z pozice šéfredaktora online zpravodajství České televize odešel ke konci dubna Filip Černý. V televizi pracoval dvě dekády, od roku 1997. Původně jako redaktor zpravodajství, později vedoucí vydání Událostí a Událostí, komentářů, pak jako reportér a zástupce dramaturga Reportérů ČT, ve zprvu zmíněné funkci působil od prosince 2013, původně šlo o pozici s názvem vedoucí redakcí Nových médií ČT. Do kompetencí Černého spadaly kompletně zpravodajské weby ČT24 a ČT Sport a všechny související profily na sociálních sítích. Pozici po odchodu Černého převzal dosavadní šéfeditor webu ČT24 Karel Tinl, který do televize přišel z vydavatelství Economia.

„Letos v únoru byly rozhodnutím vedení převedeny sítě ČT24 (Facebook, Twitter) pod šéfredaktora televizního zpravodajství Petra Mrzenu, pode mnou zůstaly sítě ČT Sport (Facebook, Twitter, Instagram) a zpravodajské weby obou kanálů. Protože jsem se s managementem rozcházel v názorech nejen na tento krok, ale dlouhodobě i na způsob, jak by měla ČT rozvíjet a podporovat online platformy, odešel jsem z ČT k 30. dubnu. Situaci chci využít ke krátké pracovní pauze - budu s rodinou,“ informoval Černý. „Pak znovu něco rozjedu v online žurnalistice,“ plánuje.

Převedení nových médií po zpravodajství už loni stálo místo tehdejšího ředitele sekce Nových médií Pavla Kohouta. Vedení týmů webů ČT24 tehdy dočasně převzala Denisa Kollárová, ředitelka marketingu České televize. Online redakce - vedené Černým - byly následně začleněny pod ředitelství zpravodajství ČT; jeho ředitelem je Zdeněk Šámal.